Bude za nás kandidovat Jakl, oznámili Svobodní. A nadávali na Bobošíkovou

284

Bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl nejspíš bude kandidovat v komunálních volbách za Stranu svobodných občanů. Na tiskové konferenci to ve středu uvedl šéf strany Petr Mach. Svobodní představili své kandidáty do předčasných voleb. Chtějí zrušit daň z příjmu, vystoupit z Evropské unie a rušit stovky podle nich zbytečných státních úřadů.

„Svobodní mají poprvé profesionálního volebního manažera, který si sestavil volební štáb. Strana svobodných občanů aktuálně ukončila primárky. Na rozdíl od jiných stran, které se do tří hodin ráno dohadují, koho na kandidátku dají a koho ne a uzavírají pokoutné dohody, náš jedinečný systém kandidáty pomocí svobodných primárních voleb vygeneruje sám,“ uvedla mluvčí strany Irena Válová.

„Kandidujeme ve všech krajích samostatně, bereme to jako samozřejmost,“ distancoval se znovu šéf Svobodných Petr Mach od hnutí Hlavu vzhůru!, které vede Jana Bobošíková. Její hnutí je podle Macha účelový slepenec, za kterým stojí snaha odpadlíků z jiných stran svézt se na jménu Václava Klause do Poslanecké sněmovny.

Bobošíková se podle Macha chová účelově

Mach zároveň nesouhlasí s tím, že by se jeho strana vůči bývalému prezidentovi vymezovala. Jen se nechtějí připojit k volebnímu bloku, který Klaus podle všeho podpoří, přestože za něho nakonec odmítl přímo kandidovat.

„Ze snahy paní Bobošíkové čiší naprostá účelovost. Jakékoli pokusy cokoli účelově slepovat budeme proto odmítat. Nikdy nás nenapadlo se k něčemu takovému přidat a jsme rádi, že se k tomu nakonec nepřidal ani Václav Klaus a zbyla z toho nová a další strana Jany Bobošíkové,“ kritizoval Mach.

Klausův extajemník Jakl se chce zapojit do komunálních voleb

Do jisté míry kriticky se k projektu Hlavu vzhůru! vyjadřoval spolupracovník Václava Klause Ladislav Jakl. Ten byl přítomen schůzkám Bobošíkové a dalších lidí s Klausem a většinou je interpretoval jinak.

Teď šéf Svobodných Mach prozradil, že by Jakl za jeho stranu rád kandidoval v komunálních volbách na Praze 1. „Ladislav Jakl je registrovaným příznivcem Svobodných a mám informaci, že pravděpodobně půjde do primárek v komunálních volbách a na Praze 1, kde bydlí, se bude chtít ucházet o hlasy voličů,“ řekl Mach.

Svobodní chtějí sebrat politikům moc a snižovat daně

„Největší zlo je, že politici mají příliš moci. V tom máme jiný koncept toho, proč jdeme do politiky. Naším cílem je moc politikům sebrat,“ uvedl na tiskové konferenci lídr Svobodných v Královéhradeckém kraji Vít Jedlička.

Předseda a lídr v Praze Petr Mach shrnul zásadní programové body, s kterými hodlají voliče oslovit. Jde především o zeštíhlení státu, snížení řady daní, ale i kompletní zrušení daně z příjmu. Stát by na tom prý nic netratil, protože by naopak nemusel vyplácet různé dotace. Peníze by totiž zůstaly lidem a odpadlo by státní přerozdělování.

„Rovněž prosazujeme vystoupení naší země z EU, která má alternativu v Evropském sdružení volného obchodu,“ dodal Petr Mach.

zdroj : parlamentnilisty.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*