„Bude to větší“: Orbán varuje před druhou migrační krizí s tím, že Maďarsko je „připravené“

„Bude to větší“: Orbán varuje před druhou migrační krizí s tím, že Maďarsko je „připravené“

Maďarský premiér Viktor Orbán varoval, že migrační krize z roku 2015, kdy milióny migrantů proudily do Evropy, byla jen začátek a že nová vlna afrických migrantů může brzy zachvátit kontinent.     „Vše, co jsme zažili v roce 2015, se opět stane a bude to větší,“ řekl maďarský vůdce německému deníku Die Welt. „Arabské země brzy překonají populaci evropských zemí. A ještě jsem se nezmínil o Africe, kde bude brzy mnohem více lidí, než může být nakrmeno.“

Orbán se v posledních letech stal jedním z nejhlasitějších oponentů přistěhovalectví ze zemí Středního východu a Afriky. Mezitím, co vlna migrantů proudila v roce 2015 ze Středního východu, Orbán postavil hraniční opocení a odmítl průchod žadatelům o azyl, jejichž nároky byly zamítnuty. Od té doby odmítl plnit kvóty EU na stěhování migrantů a kriminalizoval jednotlivce a nevládní organizace podezřelé z „napomáhání nelegálnímu přistěhovalectví“.

„Maďarsko je hraniční zemí,“ řekl Orbán deníku Die Welt. „Žijeme naše životy v plné pohotovosti. Máme na našich jižních hranicích tisíce vojáků a policistů,“ dodal a varoval, že „dnes to závisí pouze na rozhodnutí turecké vlády, zda milióny uprchlíků, kteří tam jsou, vyrazí do Evropy.

Zatímco migrační krize vrcholila, Afrika nahradila Střední východ jako zdroj migračního přílivu do Evropy. Orbán také vyzval k založení nového orgánu ministrů v Evropě, aby se zabýval jakýmkoli budoucím přistěhovalectvím z kontinentu, jenž čítá 1,3 miliardy lidí.

„Musí být pro tento účel vytvořen zvláštní orgán, kde by seděli pouze ministři vnitra schengenského prostoru,“ vysvětlil. „Ministři vnitra schengenského prostoru by ho museli změnit na velmi silnou radu, kde by o otázkách týkajících se celého schengenského prostoru rozhodovali odborníci, ne politici.“

Je však velmi nepravděpodobné, že by vůdčí představitelé EU přihlédli na politické rady pana Orbána. Evropský parlament v září volil ohledně uvalení sankcí proti Maďarsku, kvůli jeho proti-imigrační politice.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*