Bude Jaromír Soukup odsouzen stejně jako Adam B. Bartoš ?

Bude Jaromír Soukup odsouzen stejně jako Adam B. Bartoš ?

Jaromír Soukup byl zatím nepravomocně odsouzen za veřejnou kritiku hospodaření a obsahové úrovně České televize. Adam B. Bartoš byl již pravomocně odsouzen za kritiku systému a prezentaci svých politických názorů. Dopadne Jaromír Soukup stejně a bude pravomocně odsouzen za prezentaci svých názorů ?Jaromíra Soukupa má řada lidí ráda, protože jeho pořady v televizi Barrandov přináší mnohdy velmi zajímavé informace a řada pořadů má velmi zajímavý formát. Několik pořadů věnoval České televizi, o které si velká část národa nemyslí nic dobrého. (já dodávám, že oprávněně) A Jaromír Soukup veřejně odprezentoval řadu informací o hospodaření a podivných smlouvách, prezentoval je jako důkazy a „dopustil“ se i jejich hodnocení, která pro Českou televizi nedopadla vůbec pozitivně. No a za to byl nepravomocně odsouzen. Jak sám uvedl, soud nezajímal skutečný stav věci a pravdivost jeho tvrzení, ale prý byla nepřijatelná forma a míra kritiky České televize. Skandální.

Ale takto již soudy v naší zemi rozhodly minimálně v případě Adama B. Bartoše. Ten byl odsouzen ze celou řadu údajných trestných činů spočívající v prezentaci svých kritických názorů proti systému a aktuální politické reprezentaci. Soudem přizvaný znalec, který posuzoval trestnost jednání p. Bartoše, ve svém výslechu před soudem konstatoval, že ze strany p. Bartoše není trestné to, co říká a prezentuje, ale trestná je forma, jakou tak činí. A za toto skandální znalecké posouzení byl již pravomocně odsouzen. To je realita justice v České republice.
Jak dopadne Jaromír Soukup ?

Nechme se překvapit, jestli si i v jeho případě justice troufne potvrdit pochybný nepravomocný rozsudek. Přeci jen, oproti Adamovi B. Bartošovi je Jaromír Soukup miliardář, televizní magnát a právník s řadou významných kontaktů celou společností, jak konec konců potvrdily jeho mediálně hojně prezentované narozeniny.

Přeji panu Soukupovi, aby dopadl dobře. Panu Bartošovi už člověk může popřát pouze to, aby měl osobní sílu nést důsledky ostudného rozhodnutí naší justice.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*