Bude Boris Johnson odvolán za ponížení Británie?

Bude Boris Johnson odvolán za ponížení Británie?

Britský politik, novinář a bývalý člen parlamentu George Galloway řekl v rozhovoru s kanálem RT, že britský ministr zahraničí Boris Johnson by měl odstoupit kvůli jeho výrokům ve věci bývalého špióna Skripala.

Podle Gallowaye, britská vláda, zejména premiérka Theresa Mayová a Boris Johnson „je v extrémně ponižujícím postavení. Domnívám se, že Boris Johnson by měl být odvolán nejen proto, že se připojil k sboru hlasů, které obvinily Rusko, ale zašel ještě dál a učinil falešné prohlášení ve státní televizi,“ uvedl Galloway.

Politik upozornil na slova ministra zahraničí, že odborník výzkumné laboratoře v Porton Down potvrdil „zapojení“ Ruska v otravě Sergeje Skripala a jeho dcery Julie.

„Takže, podle ministra, tento expert mu řekl, že pokus o vraždu je dílem Ruska, že to nemůže být nikdo jiný. Není to jen chyba, je to podvod,“ řekl Galloway.Boris Johnson učinil opakované rozporuplné prohlášení. Dříve přirovnal otravu Skripalů se „zločinem a trestem“ Dostojevského. Podle něj si je každý jist vinou podezřelého, a jejich úkolem je získat přiznání. Jediným problémem je, že Johnson nikdy nečetl tento příběh dokonce – protože je tvrzení naprosto opačné. Jak uvedla mluvčí ministerstva Maria Zacharova v briefingu, když reagovala na Johnsona, že tato novela skutečně uzavírá důležitost poctivého vyšetřování citujíc Dostolojevského, „100 podezření není důkaz.“

Šéf britského ministerstva zahraničí navíc obvinil Vladimíra Putina, že zorganizoval otravu Skripala osobně (!), Potom pokračoval tím, že přirovnal Světový pohár v roce 2018 s Hitlerovými olympijskými hrami v roce 1936 – zcela však opomněl, že Británie ve skutečnosti Hilterovy hry navštívila, zatímco Rusko ne.

Johnson také prohlásil, že se osobně zeptal odborníků z výzkumného centra v Porton Down o ruském původu látky a dostal „kategorickou“ odpověď, že jsou vědci přesvědčeni, že látka byla vyrobena v Rusku. Laboratoř však odmítla, že by kdy takový závěr učinila.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Boris Johnson Foto: AFP)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Bude Boris Johnson odvolán za ponížení Británie?

  • Myslím, že tento člověk je typickým úkazem cvoka. Jak svou vizáží , gesty a hlavně obsahem sdělení co z něj leze. To Mayová je zase typickým úkazem zlé a pomstychtivé hysterky. Také se na ni dobře dívá jako na grotesku když se rozčiluje a dělá ksichty jak posedlá vzteklinou. Dobří týpci a to se snaží kecat do řízení světa a ovládat druhé. .Svět se řítí do záhuby a zlořádi mají svůj vytoužený čas.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*