Bubeník kapely Offspring dostal padáka za to, že odmítl očkování vakcínou proti COVIDu

Bubeník kapely Offspring dostal padáka za to, že odmítl očkování vakcínou proti COVIDu

Bubeník Pete Parada, který je v kapele The Offspring už přes čtrnáct let, byl nekompromisně vyhozen, protože se odmítl očkovat vakcínou proti Covid-19.

Parada zveřejnil podrobné prohlášení, v němž vysvětluje, že z již existujících zdravotních důvodů odmítá nechat se očkovat, přesto to vedlo k tomu, že je považován za „nebezpečného“, aby se pohyboval v nahrávacích studiích nebo na cestách.

Parada na Twitteru uvedl: „Vzhledem k mé osobní anamnéze a profilu vedlejších účinků u těchto vakcín mi můj lékař doporučil, abych v tuto chvíli nebyl očkován.“Parada také uvedl, že se zotavil ze samotného viru, ale to zřejmě nebylo bráno v úvahu, když byl vyhozen z kapely.

Parada napsal, že „virus jsem chytil před rokem, byl na mě mírný – takže jsem si jistý, že bych ho znovu zvládl, ale nejsem si tak jistý, že bych přežil další očkovací kolo Guillainův-Barrého syndromu, který se datuje do mého dětství a během mého života se postupně zhoršoval. Naneštěstí pro mě (a mou rodinu – která doufá, že si mě tu ještě chvíli nechá) rizika daleko převažují nad výhodami.“

Parada označil vakcinaci za „čím dál víc se stávající průmyslový mandát“ a vysvětlil, že kapela „dělá to, o čem je přesvědčena, že je pro ni nejlepší, zatímco já dělám totéž“.

Bubeník také jasně vyjádřil své pocity ohledně jasného posunu, který vidíme směrem k vakcinačnímu nátlaku a ostrakizaci ze strany společnosti pro ty, kteří se nepodřídí nebo nemohou.

„I když můj důvod, proč jsem si nenechal dát tuto injekci, je lékařský, chci se ujistit, že nevytesávám prostor, který je dost velký jen pro mě. Musím jednoznačně prohlásit, že podporuji informovaný souhlas – což vyžaduje volbu nezatíženou nátlakem,“ napsal Parada.

„Nepovažuji za etické ani moudré dovolit těm, kdo mají největší moc (vláda, korporace, organizace, zaměstnavatelé), aby diktovali lékařské postupy těm, kdo mají nejmenší moc,“ pokračoval Parada.

Výmluvně vysvětlil: „Existuje nespočet lidí (jako jsem já), pro které jsou tyto vakcíny větším rizikem než virus. Většina z nás veřejně nesdílí soukromé rozhodnutí, které jsme učinili po pečlivém zvážení s našimi lékaři. Víme, že to není lehký rozhovor.“

Parada dále poznamenal, že „polovina populace reaguje na tyto vakcíny šokujícím způsobem jinak, než se očekávalo“, a dodal: „Doufám, že se naučíme vytvářet prostor pro všechny perspektivy a obavy, které se v současnosti dějí. Vyhněme se nešťastnému sklonu dominovat, odlidšťovat se a řvát na sebe. Váhající populace není monolitická skupina. Všechny hlasy si zaslouží být vyslyšeny.“

Paradův případ přichází v období obrovské nejistoty v hudebním průmyslu ohledně toho, co se bude dít s živými událostmi.

Zatímco někteří etablovaní umělci odmítli hrát představení, která využívají takzvané vakcinační pasy, jiní jako Foo Fighters tento program plně přijali, což vedlo k odporu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Bubeník kapely Offspring dostal padáka za to, že odmítl očkování vakcínou proti COVIDu

  • · Edit

    Tímhle si u mě dost klesly! Ono uz stejnak mají nejlepší léta za sebou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*