Britští zdravotničtí úředníci navrhují, aby byla vakcína proti koronaviru povinná

Britští zdravotničtí úředníci navrhují, aby byla vakcína proti koronaviru povinná

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock během briefingu prohlásil, že doufá, že „každý dostane vakcínu“, a nevyloučil, aby byla povinná pro každého občana.

Hancock byl reportérem přímo tázán, zdali by mohla být vakcína povinná a odpověděl, že tato otázka „zatím nebyla řešena“.„Doufám, vzhledem k rozsahu této krize a vzhledem k nesmírné potřebě, kterou máme, abychom se přes to dostali a dostali zemi zpět na nohy, a kvůli velmi pozitivnímu dopadu, který by vakcína měla, že jí dostane každý,“ řekl Hancock.

Profesor John Newton, který dohlíží na britské testování na koronavirus, potvrdil, že možnost povinného očkování se projednává.

„Ačkoli některé země přijaly povinné programy, nejúspěšnější programy se obvykle provádějí na základě souhlasu, dobrých informací a dobrých mechanismů provádění.“ Řekl Newton.

Hancock již dříve usilovně kritizoval kampaně proti očkování. V loňském roce oznámil, že britská vláda „zvažuje velmi seriózně“ zavedení povinného očkování pro žáky státních škol.

V USA se také objevují výzvy, aby bylo jakékoli očkování povinné. Deník New York Times však vyjádřil obavy, že polovina Američanů by to odmítla přijmout.

Nedávný průzkum v Kanadě odhalil, že 60 procent občanů si myslí, že jakmile bude k dispozici vakcína proti koronaviru, měla by být povinná.

Kromě toho, kanadský hlavní úředník pro veřejné zdraví se ukázal ve videu z roku 2010, které nebylo nedávno znovu objeveno, v němž obhajoval používání povinných „sledovacích náramků“ pro lidi, kteří se po vypuknutí pandemie odmítají očkovat.

Mnoho odborníků také naznačilo, že vakcína nemusí být účinná vzhledem k povaze kmenu koronavirů a skutečnosti, že může mutovat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Britští zdravotničtí úředníci navrhují, aby byla vakcína proti koronaviru povinná

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*