Britští zákonodárci chtějí, aby byla „islamofobie“ oficiálně klasifikována jako rasismus

Britští zákonodárci chtějí, aby byla „islamofobie“ oficiálně klasifikována jako rasismus

Skupina britských zákonodárců požaduje, aby byla „islamofobie“ (strach z islámu) v Británii oficiálně klasifikována jako forma rasismu s tím, že země je hluboce předpojatá a nespravedlivá vůči muslimům.

Nová parlamentní zpráva uvádí, že „převládající“ islamofobie je zodpovědná za rozdělení, zločiny z nenávisti a dokonce za teroristické útoky. Zdá se také, že odmítá tvrzení, že kriminalizace komentářů o islámu omezí svobodu projevu a vyzývá k oficiální definici „islamofobie“.Jako příklady údajné „islamofobie“ mimo jiné uvádí, že je to terorismus podporovat nezávislou Palestinu, nazývat proroka Mohameda pedofilem, a tvrdit, že muslimové šíří islám mečem, nebo že chtějí podřídit menšinové skupiny pod svou vládu.

 

Dokument pohází od parlamentní skupiny All-Party (APPG), kterou vede poslankyně bojující proti Brexitu Anna Soubryová.

Poslankyně Peer Baroness Warsiová, pokladnice skupiny, komentovala vydání dokumentu slovy: „Islamofobie je forma rasismu – stejně jako antisemitismus, je čas, aby získala svou vlastní definici.“

Laubouristický poslanec Wes Streeting dodal: „Islamofobie není jen protimuslimská nenávist. Jedná se o každodenní diskriminaci, ke které dochází – je zaměřena na muslimy nebo chápání muslimů. Je zakořeněná v rasismu a je to typ rasismu. Může to být úmyslná nebo nevědomá zaujatost.

Tyto závěry také samozřejmě podpořila Muslimská rada Británie, napojená na islamistické Muslimské bratrstvo, která byla nedávno kritizována za to, že pracovala se skupinami, které požadují, aby byli zavražděni odpadlíci.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Britští zákonodárci chtějí, aby byla „islamofobie“ oficiálně klasifikována jako rasismus

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*