Britský pravicový aktivista Tommy Robinson byl propuštěn na kauci

Britský pravicový aktivista Tommy Robinson byl propuštěn na kauci

Spoluzakladatel pravicové anglické Obranní ligy Tommy Robinson byl odsouzen za porušení pravidel o informování o soudím procesu, protože vysílal o procesu v případu zločineckého gangu, který znásilnil mnoho dívek, včetně dětí.Tommy Robinson byl propuštěn na kauci poté, co vyhrál odvolání za pohrdání soudními obviněními. Londýnský soud rozhodl, že proces, během něhož byl aktivista odsouzen, byl chybný a proveden příliš rychle a nařídil jeho propuštění z vazby.

Robinsonův případ bude nyní znovu projednán u anglického soudu Old Bailey v „rozumném“ časovém rámci. Současně soud odmítl odvolání aktivisty proti obvinění z pokusu filmovat obviněné během procesu, za což dostal podmíněný trest.

Robinsonovi stoupenci, kteří byli před soudem, byli nadšeni z jeho propuštění.

Tommy Robinson ((jehož skutečné jméno je Stephen Yaxley-Lennon) je spoluzakladatelem a bývalým vůdcem proti-imigrační EDL a nyní pracuje jako novinář a proti-islamistický aktivista. Byl zatčen 25. května a obviněn poblíž soudu Leeds Crown Court, když vysílal video o procesu násilnického gangu. Byl odsouzen k 13 měsícům vězení.

Příznivci Robinsona vytvořili on-line petici pro jeho propuštění, která shromáždila více než 600 000 podpisů.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*