Britský ministr zahraničí vyzývá k rozšíření sankcí proti Rusku

Britský ministr zahraničí vyzývá k rozšíření sankcí proti Rusku

Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt vyzve Evropskou unii k rozšíření sankcí proti Rusku v souvislosti s incidentem v Salisbury.    

Britský ministr zahraničí bude hovořit v americkém mírovém institutu ve Washingtonu. Podle výňatků z jeho projevu, Hunt kritizuje ruskou zahraniční politiku v souvislosti s incidentem v Salisbury.„Samozřejmě bychom měli spolupracovat s Moskvou, ale musíme být také upřímní: Ruská zahraniční politika pod prezidentem Putinem učinila svět nebezpečnějším místem,“ tvrdí ve své řeči.

„A dnes Spojené království vyzývá své spojence, aby pokročili tím, že požádají Evropskou unii, aby zajistila, že její sankce vůči Rusku budou pochopeny a že skutečně stojíme po boku USA. To znamená reagovat na tento prohřešek jednomyslně. Kdykoliv a kdekoliv se objeví, od ulic Salisbury až po Krym,“ dodal.

Dne 4. března byli Sergej Skripal a jeho dcera Julie nalezeni v bezvědomí na lavičce poblíž nákupního centra v Salisbury. Spojené království a jeho spojenci ihned obvinili Moskvu, že útok zorganizovala údajně s použitím nervového plynu z řady Novičok, i když nikdo nebyl schopen předložit důkazy.

Rusko svou účast při otravě odmítlo a poukázalo na nedostatek důkazů.

Ruský velvyslanec ve Velké Británii Alexandr Jakovenko uvedl, že „téměř všechny důkazy ve věci Salisbury byly zničeny.“

Velvyslanec Ruska ve Velké Británii Alexandr Jakovenko zdůraznil, že ruští vyšetřovatelé jsou připraveni jít do Británie, aby provedli společné vyšetřování údajného incidentu otravy ve městě Salisbury.

Podle Garyho Aitkenheada, šéfa vojenského výzkumného centra v Porton Down, specialistům se nepodařilo identifikovat zdroj nervové látky, nicméně získané vzorky byly identifikovány jako toxická látka připomínající látku známou jako Novičok.

 

(Britský ministr Jeremy Hunt Foto: Itv.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*