Britské speciální jednotky budou pokračovat v tréninku „demokratických a umírněných“ syrských rebelů

Britské speciální jednotky budou pokračovat v tréninku „demokratických a umírněných“ syrských rebelů

Britské speciální jednotky budou pokračovat v tréninku umírněných syrských povstalců prostřednictvím Amerikou řízeného programu, který se loni zhroutil vzhledem k tomu, že se naprosto nepodařilo dosáhnout stanoveného cíle.   

„Islámský stát je na zadní noze. RAF již hraje hlavní roli ve vzduchu, tvrdě proti nim zasahuje v Iráku a Sýrii,“ uvedl sir Michael Fallon před pařížským  setkáním ministrů obrany koalice vedené USA bojující proti Islámskému státu.

„My jsme teď zvýšili naši podporu umírněným opozičním silám v Sýrii, a to prostřednictvím tréninku v dovednostech, které potřebují k porážce Islámského státu,“ dodal Fallon, píše deník Telegraph.

Američtí velitelé žádali Británii, aby se znovu připojila k jejich programu na vycvičení a vybavení rebelů, který se zhroutil v říjnu 2015.

Barack Obama zrušil program o americké strategii v Sýrii, který stál 500 miliónů dolarů, poté, co vyšlo najevo, že program k poskytnutí více než 15.000 bojovníků proti Islámskému státu vytvořil jen hrstku lidí. Toto malé množství, které bylo vyškoleno bylo rychle převálcováno extremistickými silami a vzdalo se svých zbraní.

Američtí velitelé se stěží snaží najít vzbouřence, kteří by mohli projít přísnou bezpečnostní prověrkou, trávit čas přípravou na bitevní pole, nebo kteří by souhlasili bojovat proti Islámskému státu a ne proti silám Bašára Asada.

Rozhodnutí Británie nasadit speciální síly přišlo v reakci na žádost Pentagonu.

 

(Ilustrační obrázek Foto:Express.co.uk)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Britské speciální jednotky budou pokračovat v tréninku „demokratických a umírněných“ syrských rebelů

  • Zapad se snazi proti Rusku a Syrii. Chteji, aby konflikt dale horel. Sami bombarduji civilni objekty v Mosulu a obvinuji Rusy v Alepu, chteji dalsi sankce. Jejich spojenci jsou zeme NATO, arabsti teroriste a na Ukrajine Neonaciste, masakrujici Rusy. Jejich bomby jsou dobre, bomby Rusu jsou zle. Jak dlouho bude svet ty svinarny a zlociny USA a jeho spojencu tolerovat????

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*