Britská policie zatkla za jeden rok nejméně 3 395 lidí za „ofenzivní“ komentáře na internetu

Britská policie zatkla za jeden rok nejméně 3 395 lidí za „ofenzivní“ komentáře na internetu

Údaje získané deníkem Times na základě zákona o svobodě informací ukazují, že 3,395 lidí bylo zatčeno podle článku 127 zákona o komunikacích z roku 2003, který činí protizákonné „způsobit nepříjemnost, nepohodlí nebo zbytečnou úzkost vůči jinému“.

Skutečná čísla jsou pravděpodobně podstatně vyšší, jelikož třináct policejních sil odmítlo poskytnout požadované informace a dvě neposkytly použitelné údaje.

Přibližně polovina vyšetřování byla před soudním stíháním odložena, což podle kritiků naznačuje, že orgány jsou nadměrně přísné při interpretaci omezení práva na svobodu projevu.

Nicméně mnohé síly masivně zintenzivnily své zaměření na takzvané Trolly, přičemž počet zatýkání policií West Midlands se od roku 2014 zvýšil o neuvěřitelných 877 procent.

Po oznámení ministra vnitra Ambra Rudda v minulém týdnu o speciálním policejním středisku zaměřeném na on-line nenávistné projevy se očekává, že se toto číslo ještě zvýší.

Jim Killock, výkonný ředitel skupiny Open Rights Group, uvedl: „Problém „hrubé urážky“ není něco, za co byste za normálních okolností měli být stíháni. Neprokazuje to škodu ostatním lidem. Neprokazuje to, že je někdo napaden nebo ohrožen.“Zdánlivá nesoudržnost při prosazování omezení svobodného projevu byla také zdrojem konfliktu s Metropolitní policií – která v roce 2016 zadržela 867 lidí, podle údajů deníku Times – která se zdráhala vyšetřovat lidi, jako je Nadia Chan, islamistka, která byla odhalena při vystoupení na veřejnoprávním kanálu Channel 4, kde učinila řadu těžce rasistických poznámek o bílých lidech na sociálních sítích.

Chan označila izraelské Židy za „parazity“ a prohlásila, že bílí lidé jsou „svině“ a „bledé neplodné fenky, které nemají žádnou kulturu, bohatou historii, a že jejich předci byli jeskynní muži.“ Chan také otevřeně podpořila teroristické útoky na íránskou síť Press TV – ale Metropolitní policie odmítla říci, zda proti ní bude vzneseno obvinění.

Doslova tisíce lidí vyzvalo kontaktní centrum Metropolitní police na Twitteru, aby Chan vyšetřovala, ale zdá se, že policie nenabídla žádnou veřejnou odpověď a jednotlivci, kteří ji kontaktovali soukromě, tvrdí, že jim bylo řečeno, že policie nepřijme žádné hlášení, dokud se stěžovatelé nedostaví na policejní stanici osobně.

Stejně tak lidé, kteří si stěžovali na transvestitní  modelku Munroe Bergdorf  za to, že prohlásila, že „bílá rasa je nejvíce násilnou a utlačující sílou přírody na Zemi“ v segmentu vysílaném veřejně financovanou stanicí BBC – zjevné porušení zákona „podněcování k rasové nenávisti“ – se setkali s oficiální lhostejností.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*