Britská policie varovala muže, že nesmí kritizovat islám na Facebooku

Britská policie varovala muže, že nesmí kritizovat islám na Facebooku

Majitel facebookové stránky chválící konzervativního poslance Jacoba Rees-Mogga sdělil svým stoupencům, že jej navštívili dva policisté, kteří mu poskytli „radu“, která obsahovala varování, aby přestal zveřejňovat obsah, který je „kritický vůči islámu“.

Podle aktualizace na stránce s názvem Church Of Mogg, samotná stránka byla Facebookem zablokována na dva týdny a majiteli bylo oznámeno, že by mohl být zatčen za „trestné činy z nenávisti“, pokud bude v budoucnu zveřejněn další příspěvek v podobném duchu.

Možná jeden z nejvíce znepokojujících příspěvků na Facebooku je, že oni uvedli, že nemají ponětí, jak místní policie získala jeho údaje bez jakéhokoli soudního příkazu nebo podobného soudního řízení.

V této době zůstává tato otázka nevyřešená.

V příspěvku se uvádí:

Jak teď všichni víte, minulý týden mě navštívili dva místní policejní důstojníci, kteří mi chtěli poskytnout „rady“ ohledně údajného islamofobního obsahu, který byl zveřejněn na této stránce, která byla sama o sobě zablokována a pozastavena na čtrnáct dní.Důstojníci byli zdvořilí a dostatečně rozumní, nicméně, jejich poselství bylo poněkud děsivé. Bylo mi naznačeno, že pokud budu pokračovat ve zveřejňování materiálu, který by mohl být považován za kritický vůči islámu, nebo by byl urážlivý vůči praktikám muslimů, mohl bych být zatčen za „zločiny z nenávisti“.

Stejně děsivé bylo to, že nemám ponětí, jak získali mé osobní informace a důstojníci mi to nechtěli sdělit během jejich návštěvy.

Na doporučení některých patronů této stránky, jsem dnes ráno podal oficiální stížnost na IPCC a také jsem písemně požádal policejního kriminálního komisaře, abych se pokusil získat odpovědi.

Samozřejmě vás budu informovat o průběhu těchto otázek.

Děkuji všem na jejich laskavá slova, zprávy a patronát. Byly velice užitečné….

 

(Yourbrexit/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*