Britská policie pod palbou kritiky, že vytvořila video propagující islám ve Velké Británii

Britská policie pod palbou kritiky, že vytvořila video propagující islám ve Velké Británii

Britská policie se dostala pod palbu kritiky, že použila veřejné prostředky k vytvoření 12minutového videa propagujícího islám ve Velké Británii.  

„Muslimové mají dlouhou a sdílenou historii s Británií. To sahá zpět více než tisíc let,“ říká Hafez Abdussamad Mulla z Nadace Al-Imdaad v úvodu „vzdělávacího“ filmu.

Zveřejněno policií Lincolnshire na kanálu Youtube pro týden zločinů z nenávisti, video je zdánlivě navrženo k boji proti „zločinům z nenávisti“ a snaží se ukázat islám a islámskou kulturu v atraktivním světle.

„Islám je o ctnostech a hodnotách charity, dělá ušlechtilé skutky, pomáhá těm méně šťastným než jste vy,“ tvrdí Mac Chishty, policejní velitel pro „angažmá v komunitě“ s metropolitní policií v Londýně.

Zástupci veřejnosti se okamžitě sešli na sociálních sítích a pokládali otázku, proč policejní síly využívají peníze daňových poplatníků k prosazování islámu a ptali se, zda bude policie podporovat i jiné náboženství a ideologie.

„Možná, že vaši důstojníci mohou chodit po školách, vyprávět žákům o úžasné práci, kterou dělá každý rok církev, a jak tvrdě pracují její členové pro svou komunitu? A pak můžete udělat totéž pro Židy, Sikhy a všechny ostatní,“ napsala Penny Bunn na Facebooku.„Rád bych věděl, kolik toto propagandistické dílo stálo produkci,“ napsal Nicholas Street.

„Policie se vždy odkazuje na málo prostředků, když jde o skutečnou kontrolu v ulicích a snížení kriminality, ale zdá se, že má peníze na propagaci islámu.“

Úřad pro národní statistiku (ONS) v tomto týdnu zveřejnil bulletin, ve kterém odhalil 13procentní nárůst zaznamenaných trestných činů v roce končícím červnem 2017, přičemž celkový počet přestupků přesáhl pět miliónů poprvé za deset let.

Šéf policie Lincolnshire Bill Skelly připustil ve stejný den zveřejnění videa, že policie čelí „vážné výzvě“ financování, když čísla ukazují dvojciferní nárůst násilných zločinů v oblasti.

Zpráva deníku Daily Mail z tohoto víkendu naznačuje, že některé britské síly mají tak málo peněz, že mohou být tento rok zrušeny některé oslavující průvody, protože policie nemůže ani plnit normy ochrany zdraví a bezpečnosti.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: Youtube)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*