Britská knihovna vyzvala bílé zaměstnance k podpoře hnutí Black Lives Matter

Britská knihovna vyzvala bílé zaměstnance k podpoře hnutí Black Lives Matter

Britská knihovna financovaná daňovými poplatníky naléhá na bílé zaměstnance, aby podporovali hnutí Black Lives Matter a krajně levicovou labouristickou političku Diane Abbottovou.

Konzervativní poslanci byli znepokojeni tím, že národní knihovna zaslala interní e-mail „svým bílým kolegům“, v němž podle deníku The Telegraph naléhala na zaměstnance, aby dali peníze do fondu Black Lives Matter k podpoře tzv. protestujících a aby podpořili petici organizovanou aktivistickou organizací Stand Up to Racism a kontroverzní labouristickou političku Diane Abbottovou.V e-mailu jsou popsány „způsoby, jak mohou běloši podporovat hnutí Black Lives Matter prostřednictvím akce a vzdělávání. Zpráva The Telegraph uvádí, že e-mail „zahrnoval hojný materiál pro čtení o otroctví, policejních věznicích a věznicích v USA, spolu s grafem, který ukazuje zjevnou a skrytou formu „bílé nadvlády“. “

Noviny také tvrdí, že e-mail tlačil na bílé zaměstnance, aby četli knihy popisující jejich údajné rasové privilegium a „díla marxistických autorů“.

„Nemyslím si, že by daňoví poplatníci chtěli financovat tento druh rozvratné činnosti,“ poznamenal konzervativní poslanec Neil O’Brien.

„Instituce financované daňovými poplatníky by neměly svým zaměstnancům nutit velmi sporné materiály,“ řekl.

„Politika identity je nezdravá a neužitečná. Nechápu, jak to tito lidé nevidí, “dodal jeho kolega Ben Bradley.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Britská knihovna vyzvala bílé zaměstnance k podpoře hnutí Black Lives Matter

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*