Británie: Vánoce a Halloween mohou být brzy „nezákonné“ ve východním Londýně

Británie: Vánoce a Halloween mohou být brzy „nezákonné“ ve východním Londýně

S tím, jak se východní Londýn postupně dostává do pod úplnou kontrolu muslimů, některá komunitní centra a muslimští vůdci ve východním Londýně tvrdí, že když muslimové oslavují Halloween nebo Vánoce, tak je to nejen islámským písmem zakázáno, ale je to také aktem extremního hříchu, píše BLITZ.Většina muslimských obyvatel ve východním Londýně považuje Británii za „zemi nevěřících“ a nemuslimy za „nepřátele Alláha“.

V domácnostech muslimští rodiče učí své studenty, aby nenáviděli nemuslimy, zatímco většina mladých lidí v této lokalitě je podporována v nošení islámského oděvu s tím, že chlapci trvají na pěstování vousů.

V současné době muslimské ženy ve východním Londýně čelí sociálnímu hněvu, pokud nenosí burku nebo alespoň hidžáb. Nošení burky nebo hidžábu se stává povinným v londýnských oblastech, kde dominují muslimské komunity, čímž se dláždí cesta islamizace tohoto historického města.

Teroristé ve Velké Británii používali levné zbraně a jednali jako jednotlivci s nepřesnými plány, což svědčí o absenci pyramidového podpůrného systému. Neměli bychom je však nazývat osamělými vlky – jsou stále součástí ideologických a organizačních sítí fungujících hlavně online např. na YouTube a sociálních sítích.

Francouzský učenec, Olivier Roy, argumentoval, že problém džihádistického terorismu je jen nedbale spojený s islámským fundamentalismem. To znamená, že radikálové jsou radikálové od samého počátku a přijímají džihádský příběh z velké části kvůli nedostatku na „fundamentalistických ideologií globálním trhu“.

Kepel, který kvůli své práci dostává nesčetné množství vyhrožování z džihádského světa, silně nesouhlasí.

„Royova teorie o islamizaci radikalismu je teorie někoho, kdo nehovoří arabsky a nedívá se do vztahu mezi džihádistickými činy a safafistickou doktrínou za nimi,“ říká Kepel. „Skutečnou výzvou je pochopení radikalizace islámu a jeho spojení s terorismem“.

Gilles Kepel je přední francouzský expert na fundamentalistický islám a autor knihy „Teror ve Francii: Vzestup džihádu na Západě“ ……
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*