Británie: Přední dívčí škola zakázala používat slovo „dívky“

Británie: Přední dívčí škola zakázala používat slovo „dívky“

Přední britská dívčí škola zakázala hromadné oslovování „dívky“, aby nedocházelo k urážení transgenderových studentek.

Namísto toho bude upřednostňován genderově neutrální přístup. Zaměstnanci, kteří použijí výraz „dívky“, mohou čelit interním disciplinárním opatřením.Dívčí škola Altrinchama Grammara v Manchesteru ve Velké Británii se může při komunikaci s rodiči rozhodnout pro genderově neutrální „studenty“, což vede k určitému zmatku.

Podle kanálu RT, ředitelka Stephanie Gillová vysvětlila toto rozhodnutí ve sdělení a napsala o „výzvách, kterým čelí naše studentky, které zpochybňují svou genderovou identitu nebo se neidentifikují jako dívky“.

Dívčí škola nepřijímá jako žáky chlapce, ale ředitelka školy dala jasně najevo, že si rodiče „možná všimli, že jsme při veškeré komunikaci se studenty a rodiči“ přistoupili k používání genderově neutrálního jazyka.

Pracujeme na tom, abychom narušili zakořeněné návyky jak hovořit o studenkách, o nichž nyní hovoříme jako o „dívkách“.

Gillová dále zdůraznila, že „pro mnoho transgenderových studentek může být určení špatného pohlaví velmi škodlivé“ a že její zaměstnanci prokázali spolupráci a chtějí usnadnit úspěšné zavádění této nové politiky.

Navzdory odhodlání zaměstnanců držet se vnitřní politiky a vyhnout se tím disciplinárním opatřením, toto rozhodnutí vyvolalo velkou kritiku.

Když mluvil s BBC, místní obyvatel řekl: „Je to směšné. Žijeme ve věku, kdy musíme respektovat názory lidí, a pokud mají lidé problémy týkající se pohlaví a sexuality, musíme to pochopit. Ale dívky by měly být označovány jako dívky. “

Další uživatel napsal na Twitteru, že dívčí škola Altrinchama Grammara zakazuje učitelům nazývat žákyně „dívky“ v případě, že by to uráželo transgenderové jednotlivce. Toto je liberální šílenství v akci.

„Chystá se dívčí škola Altrinchama Grammara sama sebe nazývat „škola Altrinchama Grammara pro lidi, kteří nejsou chlapci?“ Zeptal se další uživatel na Twitteru.

Někteří však změnu školy ocenili. Skupina za práva transgenderů  Trans Actual škole pogratulovala za její kroky ke své inkluzivnosti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*