Británie používá peníze daňových poplatníků na inkluzi transgenderů do sportu

Británie používá peníze daňových poplatníků na inkluzi transgenderů do sportu

Británie věnovala peníze daňových poplatníků skupině, která tvrdí, že transgenderové ženy (biologičtí muži) by měly mít možnost soutěžit proti biologickým ženám bez lékařských kontrol, uvádí se ve zprávě.

Skupina Sport England, financovaná z daní, spolupracuje s radikální transskupinou nazvanou Gendered Intelligence, organizací, která tvrdí, že opozice vůči trans ženám konkurujícím biologickým ženám není nic jiného než „iracionální strach“. Skupina také argumentuje, že by neměly být stanoveny žádné zdravotní požadavky a transgenderům by mělo být umožněno soutěžit na základě toho, za koho se považují.Sport England (SE) je oficiální skupina pro státní správu, která je financovaná vládou za účelem předkládání návrhů politik pro sportovní ligy země, soukromým i podporovaným státem. Podle deníku Daily Mail však SE zaplatila skupině transgenderových aktivistů 33 400 dolarů na poradenství sportovním organizacím, aby akceptovaly transgenderové sportovce bez jakýchkoli omezení.

U většiny sportů jsou transgenderoví sportovci povinni vyhovět testosteronovým a fyzickým požadavkům, aby byli přijati jako pohlaví, kterým se identifikují. Ale Gendered Intelligence to nazývá formou diskriminace a říká ligám, aby upustily od všech požadavků, podle dokumentů, které deník prozkoumal.

Například jeden politický dokument s názvem „Model sociálního začlenění pro trans lidi ve sportu“ požaduje: „Proč se obáváme, jaký lékařský zásah mohou nebo nemusí mít? Jsou to ženy v rámci ženských parametrů. “

Gendered Intelligence (GI) je registrována jako charitativní organizace a tvrdí, že provedla trans-akceptační školení pro 16 000 lidí.

GI odsuzuje „exkluzivní“ politiku vyžadující od sportovců, aby před soutěží poskytli lékařský důkaz. Místo toho požadují, aby se britské sporty přesunuly na „inkluzivní“ model, který „předpokládá, že každý může hrát, pokud neexistuje jasný a objektivní důvod, proč by měl být vyloučen“.

Sport England zase tvrdí, že zatím nevytvořila svou vlastní oficiální transgenderovou politiku, ale slibuje, že tak učiní brzy. Skupina zveřejnila prohlášení, že „Sport England se zavazuje zajistit, aby každý mohl těžit z výhod, které může nabídnout aktivní život. Proto od dubna spolupracujeme s Gendered Intelligence na podpoře tohoto sektoru, aby byl lépe vybaven tak, aby zahrnoval transgenderové lidi“.

Kritika umožňující biologickým mužům, kteří se označují za ženy, roste, a to jak v Anglii, tak po celém světě.

Dr. Nicola Williamsová, která zastupuje skupinu pro ženská práva Fair Play For Women uvedla, že tím, že si Sports England najala skupinu GI, „tajně“ protlačuje transgenderovou politiku, i když tvrdí, že žádnou nemá.

Deník Mail také hovořil s Cathy Devine, specialistkou na sportovní politiku pro ženy, která uvedla, že Sports England možná porušuje britský zákon.

„Zákon o rovnosti říká, že lidé s chráněnou charakteristikou„ změny pohlaví “mohou být vyloučeni z ženských sportovních kategorií, aby se zajistila spravedlnost a bezpečnost,“ řekla deníku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*