Británie: Polovina importovaných případů koronaviru pochází z Pákistánu

Británie: Polovina importovaných případů koronaviru pochází z Pákistánu

Lidé přicházející z Pákistánu importovali od března polovinu všech případů nákazy koronavirem ve Spojeném království.

V důsledku toho, že Spojené království odmítlo během pandemie zavřít hranice, od 1. března do země přišlo přes 65 000 lidí z Pákistánu, z nichž většina je považována za držitele britských pasů.Pákistán, který hlásí asi 4 000 nových případů na Covid-19 denně, je považován za „vysoce rizikovou“ zemi, ale navzdory neschopnosti nebo neochotě pákistánské vlády zavést účinná ochranná opatření, cestovatelé z islámské republiky mohli volně proudit do země.

Britští úředníci se údajně obávají, že toto odhalení by mohlo vyvolat odpor proti pokusům o vytvoření tzv. Venkovních mostů s národy EU. Britští úředníci se také obávají, že nyní budou mít málo důvodů kritizovat země, jako je Portugalsko, že se jim nepodařilo zastavit dovozy případů ze své bývalé kolonie – Brazílie.

„Nemůžeme lidi vyřadit ze seznamu, protože by mohli importovat případy ze svých bývalých kolonií,“ řekl úředník z Whitehall.

„Musíme je hodnotit diplomaticky, abychom viděli skutečné nekontrolované šíření. Představte si, že by to lidé řekli o Spojeném království s našimi spoji s USA. Byli bychom rozzuřeni,“ řekl úředník.

Pákistánská společnost International Airlines uvedla, že od dubna létá přímo do Spojeného království bez karantény, s omezeným počtem letů, v minulém týdnu však letecká společnost obnovila svůj normální plán letů do Manchesteru a Londýna.

Mluvčí letecké společnosti uvedl, že všichni cestující byli podrobeni teplotním kontrolám a byli povinni nosit masky.

Jiné lety, jako například Dubaj a Jižní Korea, omezily uprostřed pandemie cestování z Pákistánu. Letecká společnost Emirates airline pozastavila lety z jihoasijské země poté, co bylo 30 cestujících pozitivně testováno na koronavirus v Hongkongu dne 22. června.

Nic nenasvědčuje tomu, že by britská vláda nebo britské letecké společnosti následovaly tento trend.

Očekává se, že britská vláda příští měsíc konečně zavede povinné karantény pro ty, kteří přijíždějí ze zahraničí, aby se zabránilo v šíření druhé vlny koronaviru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*