Británie: Policie nabádá občany, aby hlásili „ofenzivní“ komentáře, i když to nebudou „zločiny z nenávisti“

Británie: Policie nabádá občany, aby hlásili „ofenzivní“ komentáře, i když to nebudou „zločiny z nenávisti“

Policejní síly ve Velké Británii se staly předmětem posměchu poté, co úřady pobídly občany, aby hlásili „útočné komentáře“, které ani nejsou zločiny z nenávisti.                       

„Kromě nahlašování zločinů z nenávisti, nahlaste prosím i incidenty, které mohou zahrnovat věci jako urážlivé a hanlivé komentáře on-line, osobně nebo písemně. V jižním Yorkshire nebude nesnášenlivost tolerována. Ohlaste to a zastavte to,“ píše Yorshirská policie na svém Twitteru.

Informační stránka byla také zveřejněna v následném příspěvku na Twitteru: „Policie může stíhat jen tehdy, když je porušen zákon, ale my chceme také vědět o incidentech nesnášenlivosti. Tyto případy nemusí být trestným činem, ale často mohou budit dojem jako zločiny pro postižené osoby a mohou se někdy vystupňovat na zločiny.“Tento příspěvek na Twitteru vyvolal reakci tisíců lidí, protože výslovně nabádá lidi, aby hlásili případy, které ani nejsou zločinem.

„To vůbec nebylo promyšleno. Dokážu si představit přední důstojníky, kteří jsou již teď přepracováni, jak si čtou tento příspěvek a nešťastně zírají na svou pracovní zátěž na počítači a zoufale se snaží zapamatovat si, proč nastoupili do této práce,“ napsal jeden čtenář na Twitteru.

„Co přesně plánujete dělat s incidenty, které nejsou zločiny, a jakým právem to budete dělat?“ Ptá se další čtenář.

Mnozí lidé upozornili na absurdní situaci v zemi, která má obrovský problém s muslimskými gangovými skupinami, které zneužívají děti, včetně Sheffieldu a Rotherhamu, které jsou v jižním Yorkshire, zatímco policejní síly ztrácejí čas s „ofenzivními“ poznámkami na internetu.

Ve skutečnosti, v současné době existuje v jižním Yorkshire 98 vyšetřování gangů v Rotherhamu, přičemž se zkoumá, zda došlo k případnému pochybení důstojníků.

Skutečnost, že policejní zdroje se věnují vágním a nepodstatným „incidentům z nenávisti“, zatímco země trpí násilnými zločiny, je také absurdní.

Čísla zveřejněná v červenci ukazují, že pouze 9% trestných činů končí tím, že jsou podezřelí obviněni nebo obžalováni v Anglii a Walesu. V některých oblastech země policisté informují občany, že nebudou v důsledku rozpočtových škrtů vyšetřovat „trestné činy na nízké úrovni“, jako jsou krádeže v obchodech, automobilové zločiny a škody způsobené trestnými činy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*