Británie otevírá první transsexuální věznici po sexuálních útocích na ženy

Británie otevírá první transsexuální věznici po sexuálních útocích na ženy

Británie tento týden otevře první vězeňské křídlo v Evropě pro transsexuály poté, co mužští vězni, jenž se „identifikují“ jako ženy, sexuálně napadli ženy v dívčí věznici.

Tři pachatelé, kteří se narodili jako muži, ale legálně si změnili své pohlaví, budou prvními vězni v novém křídle, které bude podle deníku Times ve věznici Downview v budově dříve pojmenované po feministce z viktoriánské éry Josephině Butlerové.Budou zpočátku odděleni v novém křídle, aniž by měli přístup k jiným pachatelům ve vězení, podle ministerstva spravedlnosti, jenž uvedlo, že nadále probíhá přezkum správy transsexuálních vězňů a že zatím „nebyla učiněna žádná konečná rozhodnutí“ ohledně širší politiky v této oblasti.

320 žen umístěných ve věznici Downview údajně cítilo „významné znepokojení“ kvůli plánům umístit delikventy mužského pohlaví do zařízení, jelikož odsouzení delikventi tvoří téměř 50% transsexuálních vězňů v Anglii a Walesu.

Tento krok přichází poté, co biologicky narozený muž a nyní transsexuální pachatelka Karen White, jež byla uvězněna za několik násilných znásilnění, sexuálně napadla několik žen v ženské věznici.

Úspěch nového zařízení by se měl měřit podle toho, jak účinně ochrání ženské vězenkyně, podle šéfky Asociace guvernérů věznice Andrei Albuttové, která uvedla, že prioritou číslo jedna v Downview by mělo být zajistit bezpečnost, aby se „zajistilo, že se případ s Karen White už nebude opakovat.“

Karen White není jediným případem, kdy byla britská transsexuálka narozena původně jako muž odsouzena za sexuální útok na ženskou vězenkyni poté, co byla přestěhována do ženské věznice, zatímco lékaři a guvernéři varovali před vypočítavou vězeňskou inteligencí a naznačili, že „hnací síla“ pro některé mužské pachatele, kteří se označují jako opačného pohlaví, je „touha, že další sexuální útok by tak pro ně mohl být jednodušší“.

Tento krok přivítala feministická skupina Fair Play for Women, která vyjadřuje znepokojení nad hrozbami v prostorech určených pouze pro ženy, jako jsou věznice a šatny, které představují plány vlády umožňující mužům „sebe-identifikaci“ jako opačné pohlaví s minimální byrokracií a bez lékařských prohlídek.

Transgenderoví aktivisté však vyjádřili svou zlost na sociálních sítích. Jedna z aktivistek označila nové vězeňské křídlo jako „ghetto“ porušující zákon o rovnosti, zatímco jiná připodobnila tuto situaci k žlutým hvězdám vydávaným Židům německými úřady během války.

Velký počet těchto aktivistek se soustředil na tvrzení, že toto rozhodnutí vysílá „šokující“ a „fanatickou“ zprávu o tom, že existují rozdíly mezi transsexuálními osobami, jež se identifikují jako ženy a biologickými ženami a jedna z nich dokonce naříkala, že vytvoření samostatné věznice „je prostě srdcervoucí a děsivé, bez ohledu na to, z čeho jsou tyto ženy obviněny“.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*