Británie: Organizovaní zločinci zabíjejí více Britů než terorismus, válka a přírodní katastrofy

Británie: Organizovaní zločinci zabíjejí více Britů než terorismus, válka a přírodní katastrofy

Organizovaný zločin zabíjí více britských občanů, než válka, terorismus a přírodní katastrofy, podle nové zprávy Národní agentury pro kriminalitu (NCA).

Zpráva NCA uvádí, že organizovaný zločin je jednou z nejsmrtelnějších hrozeb, kterým země čelí.Generální ředitelka NCA Lynne Owensová prohlásila, že „lidé by měli pochopit, že vážný a organizovaný zločin každoročně zabíjí více našich občanů než terorismus, války a přírodní katastrofy,“ a varovala, že tento problém „je chronický a žíravý a tuto zprávu musí všichni slyšet.“

„Na pozadí globalizace, extremismu a technologického pokroku se závažný a organizovaný zločin rychle mění a prosazování práva potřebuje značné investice, aby se pomohlo v boji proti němu,“ dodala.

Europol v dubnu oznámil, že podle jeho odhadu organizovaný zločin na celém kontinentu představuje pro obyvatele Evropy větší hrozbu, než terorismus.

Odvětví organizovaného zločinu údajně stálo 110 miliard eur ročně. Většina trestných činů byla údajně prováděna italskými, albánskými a východoevropskými mafiemi, stejně jako motocyklovými gangy. Mnoho skupin nyní spolupracuje.

Silné varování o organizovaných zločincích přichází v době, kdy se Británie potýká s obecnou kriminální vlnou. Údaje zveřejněné v lednu ukazují, že v Anglii a Walesu došlo v minulém roce k nárůstu počtu vražd o 14%.

Také počty loupeží vzrostly o 22%, zaznamenaly se i nárůsty vloupání, krádeží a krádeží vozidel.

Bylo hlášeno, že celkově se jeden z pěti dospělých ve Spojeném království za posledních 12 měsíců stal obětí nějaké formy trestné činnosti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*