Británie nic nezískala. Ani Česká republika nic nezískala. Připravme se na odchod Británie z EU.

Británie nic nezískala. Ani Česká republika nic nezískala. Připravme se na odchod Británie z EU.

Lídři zemí EU na únorovém summitu uzavřeli dohodu týkající se postavení Velké Británie v EU. Británie nezískala nic konkrétního a premiér Sobotka selhal při prosazení zájmů České republiky.

Europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach k tomu říká: „Výsledkem dlouhého nočního jednání je jedno velké nic. Premiéři se domluvili, že smlouvy o EU se nyní měnit nebudou. Do příští změny smlouvy slibují zahrnout ujištění pro Velkou Británii, že není vázána závazkem k další politické integraci Evropské unie, a že zahrnou omezení pro volný pohyb osob pro případné nové členské země. Nedovedu si představit, že by Britové v referendu souhlasili s dalším členstvím, když premiér Cameron nepřiváží žádný výsledek.“

brexit

Pokud jde o požadavky Británie na omezení sociálních dávek, získala Británie jen „ujištění“, že bude moci požádat Radu, aby směla (Británie) omezit sociální dávky a že Komise předloží návrh směrnice, podle které budou moci členské státy omezit dětské přídavky posílané do zahraničí.

Ve věci eura opakuje Evropská rada jen ujištění, že zatímco Velká Británie nemá povinnost euro zavést, o zavedení eura u ostatních rozhoduje Rada. „Premiér Sobotka nebyl schopen prosadit do odstavce o euru ani respekt k tomu, že také Česká republika si o euru chce rozhodnout sama. Sobotka zcela selhal a jako slabý premiér nebyl schopen využít situace k získání jakýchkoliv výhod pro Českou republiku. Místo zájmů našich občanů ve skutečnosti hájil zájmy Camerona,“ dodává k výsledkům summitu místopředseda Svobodných František Matějka.

Česká republika by se měla začít připravovat na odchod Velké Británie z EU a vláda by měla dotáhnout svůj slib o obecném referendu, aby se referendum o setrvání či odchodu z EU mohlo konat i v České republice.

 

Republikové předsednictvo Svobodných

 

 

Kateřina Kašparová

tisková mluvčí Strany svobodných občanů

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Británie nic nezískala. Ani Česká republika nic nezískala. Připravme se na odchod Británie z EU.

  • Premiér SOBOTKA nám dělá jenom ostudu. Doma mele o českých zájmech a jak je správně hájit, na summitu EU dělá vše obráceně. Kouká jak mimozemštan na slona, na vše z EU kývne, je rád že se ho nikdo na nic neptá. V4 je asi z něho napalici, co jste nám to Socani zvolili za blba do vlády. Doufejme že Vás v dalších volbách od těch koryt vyženeme. A možná i dříve jestli budete dál hájit protičeskou, protilidovou politiku jak v zahraničí tak doma!!!!

  • Sobotka jednal dva dny o tom, zda mohou Angličané snížit sociální dávky pro naplaveniny. Jednání bylo o ničem a to záměrně. Místo toho, aby se snažil protlačit nějaké výhody pro nás, jednal o ničem. Pokud má mít VB výhodu v tom, že se přihlásí jen k tomu, co se jí líbí, proč bychom tu výhodu neměli mít také?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*