Británie: „Nezávislý“ muslimský imám jmenovaný vládou za účelem definování a řešení islamofobie

Británie: „Nezávislý“ muslimský imám jmenovaný vládou za účelem definování a řešení islamofobie

Podle internetové stránky vlády Spojeného království byl jmenován nezávislý poradce, který poskytuje odborné rady ohledně definice islamofobie.  

Qari Asim, přední imám v mešitě Makkah v Leedsu a místopředseda Pracovní skupiny proti muslimské nenávisti povede proces stanovení definice islamofobie.Ministr pro komunity a poslanec Hon James Brokenshire uvedl: „Vláda je upřímně odhodlána zajistit, aby muslimové nebyli cíleni s nenávistí, pronásledováním nebo diskriminací“.

„Jmenování imáma Asima je dalším krokem, který nám pomáhá dosáhnout tohoto cíle a zajistit, abychom vyvinuli účinnou definici islamofobie, která dostává širokou podporu.“

Imám Qari Asim uvedl: „Abychom se vypořádali s alarmujícím vzestupem proti-muslimského sentimentu, je nezbytné, aby byla definována islamofobie“.

„Jsem hluboce odhodlán pracovat napříč muslimskými komunitami a s příslušnými zúčastněnými stranami na formulaci právně robustní, komplexní a proveditelné definice islamofobie.“

„Je mi ctí, že mi byla svěřena tato role, která bude mít dalekosáhlý dopad na ochranu britských muslimů a na boj proti proti-muslimské nenávisti.“

Ministr pro komunity začátkem tohoto roku oznámil, že budou jmenováni dva poradci, kteří budou řídit proces stanovení definice islamofobie a vést práci na přípravě doporučení, která by vláda měla zvážit.

Vláda Spojeného království v posledních letech udělala více pro řešení proti-muslimské nenávisti. Její kroky zahrnují:

– Financování Tell Mama, specializované organizace třetí strany, která nabízí podporu obětem. V letech 2016 až 2020 organizace dostane 2,5miliónů GBP, aby se zvýšila informovanost o proti-muslimské nenávisti a zvýšila informovanost o zločinech z nenávisti.

– Podporu a osvěžení mezivládní pracovní skupiny pro proti-muslimskou nenávist, která zahrnuje širokou škálu zastoupení významných představitelů komunity, akademiků a odborníků na nenávist, za účelem poradenství a vybízení vlády k boji proti islamofobii a proti proti-muslimským zločinům z nenávisti.

– Policejní síly musí poprvé zajistit, aby údaje o zločinech z náboženské nenávisti byly rozčleněny, aby se mohla lépe identifikovat islamofobie.

– Zdvojnásobení fondu pro místa k uctívání na 1,6 miliónu GBR – fyzicky chránit mešity a jiná místa bohoslužeb a uklidnit jejich společenství – a usnadnit lidem žádat o toto financování od července 2019.

– Nový fond ve výši 5 miliónů GBP poskytující školení v oblasti bezpečnosti a konzultace o tom, co lze udělat více pro ochranu náboženských komunit.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*