Británie: Nemocnice budou odmítat péči o „rasistické“ nebo „homofobní“ pacienty

Británie: Nemocnice budou odmítat péči o „rasistické“ nebo „homofobní“ pacienty

Pacientům považovaným za „rasisty“ nebo „homofoby“, bude v nemocnicích NHS (Národní zdravotní služba) odepřena péče, podle nových pravidel, která vstoupí v platnost v dubnu.

„V současné době mohou zaměstnanci odmítnout léčit pacienty (když nejsou v kritickém stavu), jež jsou vůči nim verbálně agresivní nebo fyzicky násilní,“ píše deník Sky News. „Tato ochrana se však rozšíří na jakékoli obtěžování, šikanování nebo diskriminaci, včetně homofobních, sexistických nebo rasistických poznámek.“Policie bude mít také nové pravomoci k stíhání „zločinů z nenávisti“ spáchaných na personálu NHS.

To, co bude určováno jako „rasistické“ nebo „homofobní“, může být pro mnohé záhadou, protože mnoho starších pacientů nebude zcela obeznámeno s moderní politicky korektní mluvou a mohli by být považováni za rasisty nebo homofoby, i když to neměli vůbec v úmyslu.

Jak zdůrazňuje Jack Montgomery, „Koncem roku 2017 si pacientka NHS, která požadovala, aby její zákrok na umístění děložního čípku provedla zdravotní sestra, stěžovala, když jí nemocnice poslala osobu„ zjevně mužského vzhledu… vlasy ostříhané, mužský vzhled obličeje a hlas, velký počet tetování a strniště na obličeji “, který trval na tom, že: „ Moje pohlaví není mužské. Jsem transsexuál.“

Hranice mezi péči v kritickém a nekritickém stavu je rovněž v debatě.

Tyto nové kroky doslova odepírají práva lidí na základní zdravotní péči kvůli jejich politickým nebo sociálním názorům.

Je také důležité zdůraznit, že tyto změny přicházejí pod údajně „konzervativní“ vládou.

Lidi na sociální síti nová pravidla pobavila.

„Bude to veselé, když bude přistěhovalci odepřen dvojitý bypass, protože na Facebooku někoho označil za barevného,“ poznamenal jeden.

„Neonemocněte ve Velké Británii pokud někdy zveřejníte statistiky násilnických gangů,“ napsal další.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*