Británie nasazuje nový radar proti údajnému „hroznému a skutečnému“ ohrožení ze strany Ruska

Británie nasazuje nový radar proti údajnému „hroznému a skutečnému“ ohrožení ze strany Ruska

Britský ministr obrany uvedl, že nová radarová zařízení na skotských Shetlandských ostrovech by mohla čelit tomu, co označil za „hroznou a skutečnou“ hrozbu Ruska.                     

Gavin Williamson uvedl, že radar v hodnotě 10 miliónů liber, který se staví v Saxa Vordu na ostrově Unst off Shetland, bude moci sledovat neidentifikované vojenské nebo civilní letadla.

„Vždycky budeme chránit naše nebe před ruskou agresí. Ruské akce nejsou omezeny na východní hranice Evropy. Hrozba pro britské živobytí je hrozná a skutečná,“ řekl Williamson a označil radar za životně důležitý pro britskou obranu.

Williamson, který je od listopadu britským ministrem obrany, také tlačí na ministra financí o další peníze.

Deník Press TV napsal, že spuštění provozu Royal Air Force (RAF) bude poskytovat klíčovou informaci o pohybu letadel v Severním moři a bude pomáhat britskému systému Quick Reaction Alert (QRA), který byl v minulosti použit k vzletu tryskáčů RAF, které zachytily ruské letadlo.

V rozhovoru, který publikoval deník Daily Telegraph, Williamson obvinil Rusko ze špehování klíčové infrastruktury Británie v rámci možných plánů vytvořit v zemi „totální chaos“. Williamson také uvedl, že Rusko by mohlo způsobit „tisíce, tisíce a tisíce úmrtí“ tím, že ochromí infrastrukturu Spojeného království.Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov však toto obvinění odmítl v písemné odpovědi, kde napsal, že Williamson „ztratil rozum.“

„Pokud jsou tato tvrzení pokusem Williamsona přitáhnout na sebe pozornost, bude daleko od prvního ministra obrany, který se pokouší získat politické body tím, že na Brity hraje ruskou hrozbu,“ napsal Konašenkov.

Williamson učinil tyto poznámky poté, co šéf britského vojska generál Nick Carter řekl, že země potřebuje „držet krok“ s rostoucí vojenskou silou Ruska.

Carter varoval, že Británie se s potížemi snaží vyrovnat vojenským schopnostem Ruska a uvedl, že schopnosti reagovat na hrozby by mohly být narušeny, „pokud se jim teď nevyrovnáme“.

Nové radarové zařízení podle ministerstva obrany zlepší porozumění NATO o vzdušném prostoru severně od Británie a dále v Norském moři. Zařízení bude obsluhováno na dálku personálem společnosti Royal Air Force a dodavatelé se zúčastní pouze údržby.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Foto: PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*