Británie nasadila vojsko v Estonsku k „obraně NATO před Ruskem“ (Video)

Británie nasadila vojsko v Estonsku k „obraně NATO před Ruskem“ (Video)

První várka britských vojáků dorazila do Estonska, aby zde vojáci sloužili jako součást posílení přítomnosti NATO na ruských hranicích a součástí „širších snah na obranu aliance“ před hrozbou z Moskvy.         

Asi 130 vojáků z 5 Rifles RAF přistálo na letecké základně Amari v blízkosti Tallinnu, kde byli přivítáni britskou velvyslankyní a prvním velitelem pěchotní brigády estonských sil plukovníkem Veiko-Vello Palmem.

Vojáci teď budou spojeni s asi 80 britskými vojáky, kteří byli posláni předem, aby připravili zázemí pro příchod dalších vojáků.

V příštích dnech budou vysláni další britští vojáci. Čeká se také na francouzský kontingent doprovázen tanky, průzkumnými bezpilotními letouny a bojovými vozidly pěchoty.

Bitevní skupina NATO v Estonsku bude rozmístěna ve městě Tapa. Spojené království přispěje podstatnou částí mnohonárodních sil v Estonsku vysláním celkem 800 vojáků. Francie vyšle do Estonska 300 vojáků, kteří mají v roce 2018 nahradit Dány. Všichni vojáci budou operovat společně s estonskou 1. pěchotní brigádou.

Síly NATO v Estonsku jsou jen jedním z mnohonárodních praporů velkých bojových skupin, které aliance začala rozmisťovat na začátku tohoto roku v Lotyšsku, Litvě a Polsku. Tyto „obranné“ opatření byly dohodnuty během summitu NATO ve Varšavě v červenci.

Tyto jednotky – vedené Velkou Británií, Kanadou, Německem a Spojenými státy, spolu s jejich vojenskou technikou – jsou největší nasazení vojáků NATO podél ruských hranic od konce studené války. Všechny prapory mají být plně funkční od června.

„Toto nasazení je navrženo s cílem odrazit „stále asertivnější Rusko,“ prohlásil ministr obrany Spojeného království Michael Fallon při odchodu vojsk.

„NATO stupňuje svůj závazek ke kolektivní obraně,“ uvedl Fallon, podle deníku Sky News. „Britští vojáci budou hrát vedoucí úlohu v Estonsku a podporovat naše americké spojence v Polsku, jako součást širšího úsilí bránit NATO.“

Kromě posilování své působnosti ve východní Evropě, NATO se rovněž zabývalo otázkou své přítomnosti v oblasti Černého moře – na souši, na moři i ve vzduchu.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Sõdurileht / Facebook)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Británie nasadila vojsko v Estonsku k „obraně NATO před Ruskem“ (Video)

  • Anglani provokuji az dostanou pres pytlik. Zadluzena Anglie si hraje na velmoc a zebrak USA si stale mysli, ze se pred nim kazdy podela. Se zarytym vztekem a nenavisti si stale postaveni hegemona vymaha vsemi prostredky. Podvody i lzi, osvedcene to prostredky zeme svobody. Ta uz davno zemi svobody, je zemi fasistu a pokrytcu, vykradajicich svetova bohatstvi. Co se tady v novinach doctete, je americka zumpa plna lzi, osocovani Ruska a zamlcovani americkych zlocinu v Mosulu (7x vice mrtvych civilistu a deti jak pri naletu Ruska v Aleppu!). Zadny se nad tim nepozastavi a to je doklad, jak to vypada se svobodou slova. Novinari slouzite jako za totality, jste bezcharakterni prolhana luza!!!!! Skodite lidem i sobe.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*