Británie nabízí tanky a 1000 vojáků NATO, jako ukázku síly proti Putinovi

Británie nabízí tanky a 1000 vojáků NATO, jako ukázku síly proti Putinovi

Britská obrněná bojová skupina by se mohla účastnit manévrů NATO v Polsku, později v tomto roce, jenž by znamenala odpověď v reakci na krizi na Ukrajině.

Británie nabídla NATO obrněné bojové skupiny, včetně 25 tanků, které by se měly připojit cvičení v Polsku jako demonstrace síly proti Vladimíru Putinovi.

Nasazení by se mělo týkat asi 1000 britských vojáků, kteří se připojí k válečným hrám NATO, podél hranic Ukrajiny, později v tomto roce.

britská armáda

Photo: GEOFF MOORE/REX

Nabídka byla zveřejněna po čtvrtečním setkání britského předsedy vlády Davida Camerona s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Jejich setkání vedlo k vzájemnému sporu ohledně ukrajinské krize.

Diplomatická bouře ohledně Ukrajiny pokračovala, když Barack Obama odsoudil „temné taktiky“ Moskvy, zatímco prezident Putin útočil zpět proti americké agresi.

Amerika se již vyjádřila, že vyhodnotí „přítomnost USA v Evropě“ v důsledku krize, aby pozvedla americké vojenské nasazení ve východoevropských zemích, kvůli obavám z ruské agrese.


Armádní zdroje uvedly, že Velká Británie nabídla celou řadu návrhů pro představitele NATO, včetně zaslání těžké zbroje a připojí se ke cvičení na podzim tohoto roku.

Součástí obrněné skupiny může být 25 tanků, 40 válečných bojových vozidel, jakož i dělostřelectvo, uvedly zdroje. Mezi další možnosti patří odeslání pěchoty a lehčích vozidel.

zdroj : http://www.telegraph.co.uk

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*