Británie: Muslimská populace se do 30 let ztrojnásobí

Británie: Muslimská populace se do 30 let ztrojnásobí

Studie výzkumného centra Pew naznačuje, že muslimská populace ve Spojeném království se během příštích 30 let ztrojnásobí.

Model, který předpokládal střední migrační úrovně během tohoto období, ukázal, že počet muslimů by se měl zvýšit ze 4,1 milionu v roce 2016 na 13 milionů do roku 2050, jak uvádí deník Telegraph.To bude činit 16,7% z celkového počtu obyvatel a Spojené království bude mít nejvyšší celkovou populaci muslimů v Evropě. V současné době je v tomto ohledu za Francií a Německem.

Tento trend dále zhoršuje skutečnost, že muslimské ženy rodí v průměru 2,9 dětí, zatímco Evropanky mají porodnost pouze 1,8. Procento muslimského obyvatelstva by tedy i nadále prudce rostlo, i kdyby bylo zastaveno veškeré přistěhovalectví do země.

Studie Pew také naznačila, že Spojené království má jednu z nejnižších úrovní nepřátelství vůči syrským a iráckým uprchlíkům. 1 ze 3 Britů je považuje za „velkou hrozbu“ ve srovnání s 39% ve Francii, 42% ve Španělsku a 60% v Polsku.

Očekává se, že bílí britští občané se v některých oblastech Spojeného království rychle stanou menšinou.

Projekce naznačují, že sčítání lidu, které proběhne v příštím roce, odhalí, že ve městě Birmingham bude pravděpodobně více než 50% nebílých Evropanů.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*