Británie: Divadla zakazují frázi „dámy a pánové“, podle nových genderově neutrálních norem

Británie: Divadla zakazují frázi „dámy a pánové“, podle nových genderově neutrálních norem

Podle nových genderově neutrálních pokynů budou divadelní diváci ve Velké Británii osvobozeni od ´naprosto utiskujících´ frází, jako jsou „dámy a pánové“. Zároveň Equity, odborový svaz pro herce, důrazně nedoporučuje žádné komplimenty založené na vzhledu zaměřeném na výkony umělců.Zastáncové nové politiky tvrdí, že vytvoří spravedlivější prostředí pro umělce LGBT a členy publika, kteří se nepovažují za muže ani ženy, informoval deník Daily Mail.

Aktivisté LGBT tvrdí, že fráze jako „dámy a pánové“, které se v divadlech používají po celá desetiletí, jsou neodmyslitelně represivní a vylučují jednotlivce, jako je zpěvák Sam Smith, který se identifikuje jako „binární“.

Svaz herců naléhá na všechna divadla působící po celé Velké Británii, aby zavedla a dodržovala „genderově neutrální terminologii pro hromadná oslovování, a to jak před budovou, tak v zákulisí“.

A navíc, sada nových pokynů odborového svazu pro herce nedoporučuje vychvalovat „vhled, oblečení, hlas, kvalitu, identitu nebo statečnost“ interpretů.

Národní divadlo v Londýně s tím souhlasilo a prohlásilo, že ačkoli v některých oznámeních nadále používalo frázi „dámy a pánové“, jeho prioritou bylo tyto fráze postupně zrušit.

Divadelní společnost Royal Shakespeare Company se také přidala a oznámila, že se bude „snažit vytvořit prostředí, které vítá a podporuje transgenderové lidi a lidi, kteří identifikují své pohlaví jako proměnlivé“.

V reakci na nové genderově neutrální pokyny, spolumajitelka divadla Nimax Theatre Nica Burnsová uvedla: „Přijít do divadla je sdílený a společenský zážitek v jednom hledišti a chceme potěšit naše publikum a dopřát mu skvělý večer. Nechtěli bychom, aby se někdo cítil dotčený nebo naštvaný. “

Londýnské divadlo Old Vic – divadlo, které bylo původně založeno v roce 1818 – v říjnu zase nahradilo mužské a ženské toalety za genderově neutrální.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Británie: Divadla zakazují frázi „dámy a pánové“, podle nových genderově neutrálních norem

  • Oni jim to musulmáni už vysvětlí. Great Britain = mini mozek. Tohle nevymymyslí ani Monty Python.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*