Británie by podpořila nové americké útoky na syrské vládní pozice

Británie by podpořila nové americké útoky na syrské vládní pozice

Britský ministr obrany Michael Fallon uvedl, že Británie je „absolutně“ připravena podpořit odplatu amerického prezidenta Donalda Trumpa proti prezidentovi Asadovi v Sýrii.     

Bílý dům vydal v pondělí prohlášení, podle něhož Asad „potenciálně“ připravuje nový smrtelný útok za pomocí chemických zbraní a vyhrožoval, že prezident a syrská armáda „zaplatí velkou cenu“.

Zdá se, že se chystá další útok pod falešnou vlajkou.       

Kanál RT napsal:

Fallon uvedl, že akce by měla být oprávněná, legální a přiměřená, avšak za těchto okolností by byla britská podpora pro americkou akci ze strany Truma pevná. Fallon dodal, že Spojené království podpořilo také americký raketový útok v dubnu, který Trump nařídil po údajném chemickém útoku Asadem.

„Jako vždy ve válce, vojenská akce, kterou použijete, musí být oprávněná, musí být legální, musí být přiměřená, musí být nezbytná. V posledním případě to tak bylo.“„Jestli Američané budou znovu podnikat podobné akce, chci aby bylo jasno, že je podpoříme,“ uvedl Fallon.

Fallon také uvedl, že USA monitorují situaci v Sýrii, ale s britskou vládou nesdílely žádné konkrétní důkazy.

Britský ministr obrany uvedl, že očekává, že bude diskutovat o této situaci s americkým generálním tajemníkem obrany Jamesem Mattisem, když se potkají na setkání ministrů obrany NATO v průběhu tohoto týdne.

Britská koalice „Stop the War (StWC)“ uvedla, že by se měl každý obávat toho, že „Trump plánuje další eskalaci svých válek na Středním východě – eskalaci, kterou podporuje slabá a shnilá britská vláda.“

V úterním prohlášení, protiválečná skupina uvedla, že Fallonovo „bezohledné vazalství“ k podpoře Trumpa by mělo být zvráceno.

„Použití chemických zbraní nemůže být odůvodněno a odsuzujeme jejich použití. Trumpovo tvrzení, že ví o potenciálním plánovaném útoku chemickými zbraněmi, který má provést Asadova vláda, a že použije vojenskou akci, aby tomu zabránil, by mělo znepokojovat každého, kdo chce mír na Středním východě.“

„Nevíme jaké má důkazy, a je zřejmé, že alespoň některé americké vojenské zdroje jsou vůči jeho tvrzení skeptické.“

„Ale víme, že Trump v posledních měsících vybudoval americkou podporu pro Saúdskou Arábii a současně posílil své slovní útoky proti Íránu, jednomu z hlavních syrských spojenců. Rovněž poskytl plnou podporu Izraeli, který pokračuje své obléhání v Gaze, s těžkými humanitárními důsledky.“
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Británie by podpořila nové americké útoky na syrské vládní pozice

  • Bez dukazu lzive obvinovat a agresemi pak trestat zeme, zabijet obyvatelstvo, nicit infrastrukturu. To je postup zlocincu USA, NATO a GB. Tenhle Fallon je valecny stvac, ktery by se mel zodpovidat v Haagu. Mimo jine i za podporovani preventivniho atomoveho uderu vuci Rusku. Vse je mozne jenom diky prislusnosti zapadu k NWO, ktery prosazuji USA. Ty zabranuji jakekoliv kritice techto valek ve vsech mediich svych vazalu EU. Jsme pod cenzurou USA a EU!! Naprosto absurdni situace, kdy zeme jako USA a GB verejne oznamuji agresi vuci Syrii na zaklade utoku, ktere samy tyto staty organizuji!!!! Vse tak stavi na hlavu a stavaji se nejvetsimi zlocinci novodobe historie.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*