Británie by měla namísto obviňování Ruska skutečně vyšetřit incidenty v Salisbury a Amesbury

Británie by měla namísto obviňování Ruska skutečně vyšetřit incidenty v Salisbury a Amesbury

Londýn by se měl zaměřit na skutečné vyšetřování incidentů s otravou ve městech Salisbury a Amesbury, uvedli ruští diplomaté, kteří reagovali na nové obvinění proti Moskvě, které vydal britský tajemník pro obranu.   

Velvyslanectví Ruska v Londýně vyslovilo soustrast příbuzným a přátelům Dawny Sturgessové, která zemřela v neděli. Žena a její partner Charlie Rowley byli před týdnem otráveni látkou, kterou orgány Spojeného království označili za nervový plyn třídy Novičok.

„Doufáme, že okolnosti její otravy budou vyšetřeny v dobré víře a v souladu s vysokými mezinárodními standarty a pachatelé budou předvedeni před spravedlnost,“ uvedlo velvyslanectví ve svém prohlášení.Vláda Spojeného království se však okamžitě soustředila na nepodložené obviňování Ruska, místo toho, aby vyšetřovala, stejně jako tomu bylo u rodiny Skripalů, která byla otrávena v březnu. Rusko opakovaně vyzvalo Londýn, aby provedl řádné a průhledné vyšetřování a odmítlo neopodstatněné obvinění z jeho účasti.

„V současné době je policejní vyšetřování případu Skripalů omezeno politickými strukturami, které uložila současná vláda. Nepodložené tvrzení proti Rusku znemožňují určit skutečnou příčinu obou incidentů,“ uvádí se v prohlášení.

Podobná výzva byla později vydána ruským ministerstvem zahraničí, které naléhalo na Spojené království, aby přestalo produkovat „stejnou starou mantru, udělali to Rusové“ a místo toho začalo reálně vyšetřovat.“

„Mohli byste přijít s něčím novým? Náležité a pečlivé vyšetřování například?“ Napsalo ministerstvo na Twitteru.

Vyjádření ruských diplomatů přišlo v reakci na obvinění britského ministra obrany Gavina Williamsona, který připsal vinu přímo Moskvě a vyzval svět, aby se opět „spojil“ proti Kremlu.

„Jednoduchá realita je, že se Rusko dopustilo útoku na britské půdě, který znamenal smrt britské občanky,“ prohlásil Williamson.

Britská policie se však zdála méně jistá – pokud vůbec – o příčinách smrti Sturgessové a uvedla, že ani nebyla schopna potvrdit, zda byl pár z Amesbury vystaven stejné látce jako Skripalovi.

„Neexistují důkazy o tom, že buď Dawn nebo Charlie navštívili některá místa, která byla dekontaminována po pokusu o vraždu Sergeje a Julie Skripalových,“ řekl šéf Scotland Yard pro boj proti terorismu Neil Basu a dodal, „vyšetřování musí být vedeno na základě dostupných důkazů a samotných skutečností.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Británie by měla namísto obviňování Ruska skutečně vyšetřit incidenty v Salisbury a Amesbury

  • Vždyť už je to více než směšné co ti zdegenerovaní Angličané vyvádějí. Vymýšlí i pohádky pro hloupé lidi, ale už jim to nikdo nebaští.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*