Brexit je horší než komunisti nebo spíš než nacisti?

Brexit je horší než komunisti nebo spíš než nacisti?

Ráno jsem trochu pospával po noční a také tak trochu brouzdal po TV kanálech. A zjistil jsem, že CNN se Brexitem a jeho následky zabývá daleko podrobněji než třeba BBC. Ti už té senzace asi mají plné zuby.

Zaujal mě tam výkřik jakéhosi mladíka, který starší britské generaci vyčetl, o co všechno ho připravila. O cestování, o poznávání, o práci v zahraničí a konečně o svatbu v zahraničí.

Tak to mě docela zaujalo, protože i za tuhé komunistické diktatury byl sňatek vždy něco takového, co člověku umožňovalo vymanit se z okovů režimu.

A v SSSR to dokonce byl postup dvojstupňový, protože oženit se či vdát na Západ bylo nesmírně těžké tak Československo sloužilo jako přestupní stanice.

Svatba s československým občanem, kterou se sovětský občan či občanka vymanil, alespoň z části, z moci sovětských úřadů a ve druhé fázi pak sňatek na Západ a odchod tamtéž. A samozřejmě, byly i opačné případy a bylo jich také dost.

Většinou to byly ženy, které se vdaly za československé muže. Myslím, že zrovna maminka Miro Žbirky je Angličanka. A těch různých příkladů najdeme mnoho.

Tak třeba, Václav Fischer, ač jinak orientován, vyšuměl hned po promoci a svatbě do Západního Německa.

Jinými slovy, myslet si, že Brexit by bránil jakémukoli sňatku, je absolutní nesmysl. Spíš se nabízí úvaha, zda by v určitých případech nebyl zájem o formální sňatek tak, jak se to děje dnes u nás nebo třeba v USA (Zelená karta).

Takže, ve sňatcích to asi nebude, že? A v cestování? On snad někdo uvažuje o zavedení víz pro občany Spojeného království a recipročně pro občany EU? Nemyslím. Takový šílený nápad zatím nikoho nenapadl a myslím, že ani nenapadne.

UK (Spojené království) stejně jako Irsko nejsou v pošetilém Schengenském systému, který nám sice umožnil jisté pohodlí, ale současně nechal dveře našich zemí zcela otevřené, bez kontroly a ochrany. Takže je opravdu “otazné”, zda se jedná o pokrok?

Je to pokrok asi takový, jakoby někdo vymyslel, že brzdy na autě jsou využívány jen ze 60% výkonu a kůli ceně a hmotnosti vozu je zeslabil. Ano, v 99% případů by tyto brzdy nehodě předešly, ale v tom jednom procentu nehodových situací bychom se mohli zabít.

Tedy UK, velmi moudře, do Schengenského systému nevstoupilo a tak, protože viza se nepředpokládají, by mezi UK a EU neměla být absolutně žádná změna. Kontrola dokladů, jak při příjezdu do UK, tak při příjezdu do EU, stejně, jako je tomu dnes.

A změna, velká změna, je samozřejmě u práce, u zaměstnávání osob ze zbytku EU. Dnes není zapotřebí žádné povolení, občan EU může v UK pracovat stejně jako rodilý Brit. A také, což byl velký trumf pro Brexit, pobírat sociální dávky.

Nelze zde napadat některé členské státy EU, nad jejichž přijetím do tohoto společenství zůstává rozum stát.

Ostatně, i nad přijetím České republiky zůstával kdysi mnohým rozum stát. Ale, my jsme tací “naprdelosediči” a tak těch příjemců dávek v UK není od nás asi mnoho.

Jiné je to ale jihovýchodním směrem od nás a teď vpadnu do němčiny, “Die Briten hatten schon die Schnauze voll” neboli, Britové měli těch vyžírků z nových zemí EU plný brusle.

To asi bylo hlavní příčinou hlasování pro Brexit. Prostě, absolutní bezmoc proti jedincům, kteří přisviští s pasem EU v kapse do Velké Británie, tam se nechají nebo spíš nenechají zaměstnat, ale okamžitě se přihlásí na sociálce.

A britská sociálka cvaká jak mourovatá a řekněte mi, koho by to nesralo? Britové, stejně jako my, mají vlastních vyžírků dost a ještě mají živit nějakou “náplavu”?

Myslím si, že tak nějak podobně, asi korektněji než jsem to napsal, probíhala propagace Brexitu. Takže, může se jim vůbec někdo divit?
Podobné články

Z hodných kluků teroristy?

Z hodných kluků teroristy?

Jistě mnoho bývalých nacistů také kdysi bylo spořádanými lidmi, než se nechali Hitlerovou propagandou strhnout,…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*