Brazílie chce ochránit svůj internet před NSA

Brazílie chce ochránit svůj internet před NSA

prismm

Nové pravidla a infrastruktury mají posílit soukromí občanů země.
Když Edward Snowden zveřejnil informace o tom,že americké tajné služby odposlouchávali telefonáty,četli poštu brazilské prezidentky a nabourali se státní naftařské společnosti Petrobras,rozvířila se v jihoamerické zemi diskuze o soukromí a ochraně dat.
Hlavní internetová linka Brazílie vede optickým kabelem z USA a data uživatelů světových služeb jsou uložené v cloudech na stejné půdě.
Vládní agentury USA tak můžou monitorovat veškerý datový tok a manipulovat s uloženými daty v rámci pravidel,které jim určuje senát.

Data chtějí držet na domácí půdě.

Toto by se mohlo do budoucna změnit.Brazilské úřady se začínají velmi vážně zabývat soukromím na internetu a připravují sadu opatření,které by měly změnit současný stav.
Vláda připravuje legaslatívu,která by nadnárodním internetovým gigantům dala povinnost uchovávat data občanů v datových centrech vybudovaných na půdě Brazílie.

Znamenalo by to,že data by byla chráněna místní legislativou a úřady by v případě podezření mohli kontrolovat,zdali vše probíhá jak má.
Chtějí tím zajistit ochranu soukromí uživatelů internetu.Vláda tvrdí,že regulace by mohla do země přinést investice i pracovní místa.

Státní úřady a orgány by se podle nových pravidel měly zříct používání cloudů a informace by měly ukládat na počítače jen lokálně ať už lokálních serverech anebo počítačích.
Doposud neexistovala žádná pravidla,která by se intenzivněji ochraně dat věnovala.

Natáhnou linku do Ruska

Veřejně se začíná hovořit o nové investici,která by měla vést k vybudování optického spojení s ruským Vladivostokem.
To by vytvořilo alternativní trasu pro tok dat.I když opatření nemusí zvýšit bezpečnost přenášených informací,mohlo by to rozložit datové toky tak,aby USA neměly kontrolu nad všemi daty vycházející z jejich země.
Analytici se domnívají,že navrhované opatření nemusí přinést očekávané výsledky a nemusí zajistit Brazílii více soukromí,než mají doposud.
Špehování ze strany USA však netrápí jen Brazílii,ale i jiné země včetně Evropské unie.

 

překlad  svobodnenoviny.eu
článek upraven pro svobodnenoviny.eu
zdroj : bbc.co.uk

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*