Boxerský šampión Žlutých vest, který se postavil proti policii, jenž údajně bila ženu upadlou na zemi, byl odsouzen

Boxerský šampión Žlutých vest, který se postavil proti policii, jenž údajně bila ženu upadlou na zemi, byl odsouzen

Bývalý profesionální boxer, který se stal nechtěnou hvězdou protestů Žlutých vest poté, co ve zveřejněném videu, které kolovalo internetem, dával pěstí dvěma francouzským důstojníkům, byl odsouzen na 1 rok vězení a 18 měsíců podmínky.

Christophe Dettinger, bývalý francouzský šampión byl shledán vinným za napadení policejních důstojníků v Paříži dne 5. ledna během protestu hnutí Žlutých vest.  Videonahrávka Dettingera, který dával rány policistům a jenž se šířila na sociálních sítích, byla puštěna během soudního procesu.

Dettinger se sám udal na policii po dvou dnech od incidentu a tvrdil, že i když se stydí za to, co udělal, bylo to morálně v pořádku. Vysloužilý boxer uvedl, že zaútočil na policejní důstojníky, protože bránil křehce vypadající ženu přitlačenou k zemi.„Když vidím, že mlátí někoho zranitelného, tak jdu, nemůžu jinak. Nedívám se na uniformu, dívám se na muže, kteří to dělají,“ řekl Dettinger u soudu, jak informoval francouzský deník Le Parisien.

Dotčená žena, růžovlasá Gwenaelle Antinori Le Joncourová, uvedla u soudu, že byla mlácena policií a Dettinger přišel, aby jí zachránil.

Le Joncourová řekla dříve kanálu RT, že ji boxer v podstatě svým zásahem zachránil život. Žena uvedla, že byla bita do obličeje a policie do ní kopala, až se ocitla na zemi. Žena uvedla, že kvůli jejímu zdravotnímu stavu může být pro ni jakákoli rána smrtelná.

„Mám těžké plicní onemocnění, sebemenší rána může způsobit, že se roztrhnou. Pokud k tomu dojde, zemřu. Tento boxer mi zachránil život. Kdyby neudělal to, co měl, zemřela bych na místě,“ uvedla.

Před jeho uvězněním, Dettinger zveřejnil na sociálních sítích video, v němž vysvětlil, že jeho úsudek byl zamlžen hněvem poté, co uviděl, že „důchodci byli zplynováni“ a další případy zneužívání ze strany policie.

„Bránil jsem tuhle paní na zemi. Když vidím nespravedlnost, reaguji, všechno to proběhlo velmi, velmi rychle,“ řekl Dettinger během soudního líčení. Bývalý boxer současně připustil, že možná reagoval přehnaně a řekl soudu, že zatímco napravil jednu nespravedlnost, tak „vytvořil další“.

Dettinger uvedl, že měl důstojníky, kteří podle něj bili nevinnou protestující, jen vytlačit, namísto toho, aby s nimi boxoval. Byl u soudu konfrontován jednou z jeho „obětí“, 27letým policistou jménem Pierre, který uvedl, že nikoho nebil a před incidentem nezasahoval proti žádným protestujícím.

Další důstojník je stále na nemocenské a nemohl se dostavit k soudu.

Dettinger si za svúj čin vysloužil slávu i odsouzení a stal se kontroverzním a rozdělujícím symbolem francouzských nepokojů. Kampaň k získání finančních prostředků na pokrytí jeho nákladu pro právníka dosáhla částky více než 117 000 eur předtím, než byla pozastavena poté, co někteří namítali, že odpouští násilí proti policii.

Prokuratura jako trest požadovala tři roky vězení, včetně jednoleté podmínky. Jeho právníci trvali na tom, že muž, který je otcem tří dětí, nemá žádný záznam v trestním rejstříku a běl by dostat jen podmínku. Soud ho však odsoudil na 30 měsíců, a z toho 18 měsíců podmínečně.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*