Bombardovací nálet ukrajinské armády zabil na východě 30 civilistů.

Bombardovací nálet ukrajinské armády zabil na východě 30 civilistů.

Představitelé Doněcka uvedli, že ukrajinská vojenská letadla bombardovala východní části města Horlivka, kde zabila přes 30 civilistů, včetně dětí. Bombardování bylo součástí posledního kyjevského útoku proti pro-ruským separatistům, při zvyšujícím se napětí ve východních regionech.

Eduard Basurin, zástupce velitele sídla samozvané Doněcké lidové republiky uvedl, že v pondělí, ukrajinská armáda shodila 500 kilogramové bomby FAB-500 na rezidenční čtvrť Horlivka.

Budova zasažena dělostřelectvem ukrajinské armády vy východním Doněcku Foto: PressTV
Budova zasažena dělostřelectvem ukrajinské armády vy východním Doněcku Foto: PressTV

Basurin dodal, že kyjevští vojáci poprvé použili taktiku „slepého“ bombardování a dodal: „Myslíme si, že ukrajinští piloti mají prostě strach z létání v malých výškách, kvůli jejich těžkým ztrátám díky našich systémů protivzdušné obrany, ke kterým došlo loni v létě.“

Tento bombový nálet se uskutečnil poté, co Kyjev zahájil rozsáhlou ofenzívu proti pro-ruským silám ve východních oblastech.

Ministerstvo obrany samozvané Doněcké lidové republiky minulý týden obvinilo ukrajinskou vládu z použití fosforové munice při útoku na mezinárodní letiště v Doněcku.

Mezitím, Rada bezpečnosti OSN bude ve středu zasedat a diskutovat o způsobech, jak ukončit smrtící střety na východě Ukrajiny. 15-členná rada se sejde na žádost Litvy ve snaze nalézt řešení krize, která se rozhořela v posledních dnech.

Dva, převážně rusky mluvící regiony Doněck a Lugansk na východní Ukrajině, byly dějištěm smrtelných střetů mezi pro-ruskými demonstranty a ukrajinskou armádou, která loni v dubnu zahájila proti těmto regionům vojenskou operaci ve snaze protesty rozdrtit.

Násilí se vystupňovalo poté, co oba regiony v květnu 2014 uspořádaly místí referenda, v nichž jejich obyvatelé hlasovali drtivou většinou ve prospěch nezávislosti od Ukrajiny a pro vstup do Ruské federace.

Podle posledních zveřejněných údajů Organizace spojených národů, bylo v bojích zabito více než 4800 lidí.

 

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články