Bojujeme skutečně proti terorismu, nebo více terorismu vytváříme?

Bojujeme skutečně proti terorismu, nebo více terorismu vytváříme?

Když se zamyslíme nad terorismem, často se zamýšlíme nad hrůzami útoků podobných těm v Manchesteru, kdy radikální sebevražedný atentátník vešel do koncertní síně a zabil desítky nevinných civilistů. Byl to neomluvitelný akt barbarství, který zajisté terorizoval obyvatelstvo.

O čem se hovoří méně, jsou útoky, které zanechávají mnohem více mrtvých civilistů, dochází k nim téměř denně a nikoli zřídka, a vytváří neustálý pocit strachu. Jedná se o civilisty na které padají americké a spojenecké bomby v místech jako je Sýrie, Jemen, Afghánistán, Somálsko a další.

Jen minulý týden měly na svědomí americké a „koaliční“ útoky na Sýrii smrt více než 200 civilistů a další stovky zraněných. Ve skutečnosti, přestože americká intervence v Sýrii má chránit obyvatelstvo před vládními útoky, letecké údery vedené USA zabily v uplynulém měsíci více civilistů, než letecké útoky Asadovy vlády. Je to, jako by lékař zabíjel své pacienty, aby je zachránil.

To opravdu věříme, že bojujeme proti terorismu tím, že terorizujeme nevinné civilisty v zámoří? Jak dlouho to bude trvat, než budeme akceptovat, že tzv. „vedlejší škody“ jsou jen další slovo pro „vraždu“?Jedním z takzvaných úspěchů nedávného summitu G7 na Sicílii byla všeobecná shoda, zapojit se společně do „boje proti terorismu“. Nebyly snad Spojené státy posledních 16 let ve „válce proti terorismu“? Co to ve skutečnosti znamená, je větší špehování nevinných civilistů, zásahy proti svobodě projevu a internetu a mnohem více dalších bomb shozených v zámoří. Bude více toho, co bylo dosud děláno znamenat požadovaný výsledek? Stěží! Po 16 letech bojů proti terorismu je to ještě horší, než když boj proti terorismu začal. Může to být jen sotva považováno za úspěch.

Oni tvrdí, že více vlády nás bude udržovat v bezpečí. Ale Spojené království je již nejvíce vlezlý špehovací stát v západním světě. Útočník v Manchesteru byl jistě sledován. Podle tiskových zpráv o něm britské zpravodajské služby věděly. On cestoval a pravděpodobně se školil ve výrobě bomby v Libyi a Sýrii. Jeho rodinní příslušníci varovali úřady, že je nebezpečný a že měl dokonce pověšenou na svém domě teroristickou vlajku. Co více měli ještě udělat proto, aby informovali, že může být problém? Přesto, dokonce i v Orwellovské Británii úřady pominuly všechny stopy.

Ale je to ještě horší. Britská vláda ve skutečnosti povolila svým občanům s libyjským pozadím cestovat do Libye a bojovat po boku s Al-Kájdou s cílem svrhnout Kaddáfího. Po měsících bitvy a indoktrinace pak tito radikalizovaní občané byli přivítání zpět ve Velké Británii. A to bychom měli být překvapeni a šokováni tím, že útočí?

Skutečným problémem je, že jak Washington, tak Londýn se více zajímají o změnu režimů v zámoří, než o jakýkoli úder. Prostě se nestaráme o cenu, kterou zaplatíme za své akce v oblasti zahraničí politiky. Žádné velké oznámení o novém odhodlání „bojovat proti terorismu“ nemůže být úspěšné, pokud nebudeme rozumět tomu, co skutečně způsobuje terorismus. Nenávidí nás, protože jsme bohatí a svobodní. Nenávidí nás, protože jsme a tam a bombardujeme je.

Ron Paul

 

(Ronpaulinstitute.org/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Bojujeme skutečně proti terorismu, nebo více terorismu vytváříme?

  • Ze zapad bojuje proti teroristum je jenom zcasti pravda. Bulharsko, USA a Dansko nadale jim posilaji zbrane i finance. Na uzemi ovladanem teroristy pristavaji neoznacene vrtulniky a vykladaji material, nebo ho shazuji se vzduchu. Tihle prasivci nemaji kus studu ani svedomi. Podporuji tak i dalsi zabijeni svych vojaku a vojaku koalice. IS a Al-Kaidu oni stvorili, vycvicili je a podle potreby je nasazuji k boji za zajmy USA v zastupnych valkach. Kdyz nesplni co je od nich ocekavano, nebo uz nejsou potrebni, likviduji je se vzduchu raketami. Ve vsech valkach financovaly US banky obe strany. Kdyz po r. 1945 chteli cinnost bank ve 2. svetove valce v USA vysetrovat, smetl Kongres tuto zadost se stolu. Mohlo by se prijit na to, ze americti vojaci a spojenci byli zabijeni take diky vyzbrojovani Nemcu americkymi bankami.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*