Bílý dům: Trump obnovil pořádek v USA

Bílý dům: Trump obnovil pořádek v USA

Bílý dům tvrdí, že rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa z minulého týdne prosadit nárůst amerických vojsk v amerických městech se vyplatilo.

„Ulice Ameriky se minulý týden nezklidnily spontánně ,“ řekla deníku Breitbart News Alyssa Farahová, vedoucí pro komunikace Bílého domu. „Bylo to přímým důsledkem toho, že prezident Trump vyzval guvernéry a starosty, aby ve svých státech posílili národní gardu a obnovili zákon a pořádek v amerických ulicích, aby mohli pokojní demonstranti bezpečně demonstrovat.“„Když srovnáte Washington, D.C. před dvěma víkendy, kdy došlo k šíření vandalismu, škodám na majetku a žhářství – je to jako noc a den,“ uvedla. „Je to přesně proto, že prezident Trump podnikl rozhodné kroky, aby zabezpečil ulice hlavního města naší země a obnovil zákon a pořádek“.

Než Trump přesvědčil starostu Washingtonu, D.C., aby minulý týden přivedl do hlavního města země americká vojska a Národní gardu z jiných států, americká města hořela. Televizní kanály pokrývaly minulý víkend rozsáhlé rabování, škody na majetku, žhářství, násilí a útoky na policisty a občany – což byl obrázek, který byl úplně jiný, než pokojné demonstrace tento víkend.

Podle ministerstva spravedlnosti bylo od 26. května do současnosti zraněno při práci s těmito demonstracemi a občanskými nepokoji více než 700 důstojníků – místních, státních a federálních. Od 29. května do 5. června bylo podle federálních ochranných služeb ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) poškozeno na celostátní úrovni více než 150 budov federální vlády. Před dvěma týdny bylo zraněno 60 důstojníků americké tajné služby, stejně jako 40 důstojníků služby národních parků.

Trump učinil „zákon a pořádek“ hlavním tématem svého prezidentství v reakci na nepokoje na celostátní úrovni a zdá se, že se to vyplácí. O víkendu stáhl z Washingtonu vojáky Národní gardy a stáhl vojáky z aktivní služby, které nasadil ještě dříve. Zatímco Washington, D.C., je jediným místem, nad kterým Trump přímo převzal kontrolu – obnovil v hlavním městě země pořádek během jednoho dne  – další jurisdikce, které převzaly prezidentova doporučení, jako jsou Minneapolis, Minnesota a Atlanta v Gruzii, se rychle vrátily k normálu.

V New Yorku, kde starosta Bill de Blasio vzdoroval prezidentovi a vládě a kritizoval prezidentův tlak na Národní gardu a potenciální aktivní nasazení vojáků v místech, kde místní demokraté nedokázali rychle obnovit řád, dochází k trvalým nepokojům, rabování a násilí, ale i tam se zdá, že se to prozatím uklidnilo.

Situace v New Yorku byla pro demokraty obzvláště politicky problematická, protože Cuomo minulý týden útočil na de Blasia za zadržení policejního oddělení v New Yorku (NYPD), což ukázalo zemi jasný kontrast mezi Trumpovou vizí a vizí levicových demokratů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Komentář “Bílý dům: Trump obnovil pořádek v USA

  • Americká demokracie se dá udržet jen vojenskou silou. Asi se poradil s Kimem. K tomu, aby měli lidé svobodu je nutné, aby se uměli svobodně chovat. Tedy, aby si uvědomili, že svobodu mají i ostatní. To těm feťákům nikdo nevysvětlí jinak, než silou. Pokud nějaký feťák zemře při zatýkání, je to jenom proto, že si pod vlivem drog neuvědomuje, že nemá klást odpor.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*