Bill Gates: Teroristé mohou vyhladit 30 miliónů lidí za pomocí biologického útoku

Bill Gates: Teroristé mohou vyhladit 30 miliónů lidí za pomocí biologického útoku

Zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates varoval, že biologický útok provedený Islámským státem se stává „stále pravděpodobnějším“, což dle jeho slov nakonec zabije 30 miliónů lidí v příštích několika letech.   

Miliardářský antropolog oznámil účastníkům Royal Institute of Services v Londýně, že smrtelné vypuknutí respiračního viru jako jsou neštovice, představuje mnohem větší nebezpečí, než je jaderný útok.

Britský deníkTelegraph.co.uk napsal:

Pan Gates, jehož charitativní nadace financuje výzkum pro rychlé vypuknutí epidemie, uvedl, že je důležitější než kdy jindy, pomáhat cizím zemím sledovat nemoci, aby se zabránilo globální tragédii.

„Bioterorismus je mnohem větší riziko, než pandemie,“ uvedl Gates.

„Všechny pokroky v biologii umožnily teroristům mnohem jednodušší znovuobnovení neštovic, což je velmi fatální patogen, proti kterému v tomto okamžiku nefunguje žádná imunita.

„Když přemýšlíte o věcech, které by mohly způsobit více než 10 miliónů úmrtí, ani tak tragický incident jako, jsou jaderné zbraně, se nedostane na takovou úroveň. Takže největší riziko je přírodní epidemie nebo úmyslně způsobená infekce bioterorismem.Ať už je další epidemie rozpoutána přírodou nebo rukou teroristů, vědci tvrdí, že vzduchem rychle se pohybující patogen by mohl zabít více než 30 miliónů lidí za necelý rok. Takže svět musí o tom přemýšlet.“

V minulém roce rada Nuffield Council of Bioethics varovala, že „garážoví vědci“ by mohli uvolnit geneticky modifikované organismy do životního prostředí za pomocí neregulované technologie, která je již k dispozici na internetu.

Chemické soupravy, které umožňují genetickou modifikaci, lze již koupit online za méně než 3000 Kč.

Vědci se obávají, že nová technika, nazývaná Crispr, je nyní tak levná a široce dostupná, že amatéři začnou experimentovat doma nebo ve školních laboratořích.

Tato technika funguje jako genetické nůžky, které oddělují kód DNA a nahrazují jej novými geny. Tato technika byla oceněna jako jeden z nejvýznamnějších vědeckých průlomů v posledních letech, ale existují obavy, že ve špatných rukou by tento postup mohl uvolnit nebezpečné kmeny bakterií, nebo jiných organismů. Sady na výrobu viru E-coli odolné vůči antibiotikům jsou již v prodeji na internetu.

Bill Gates uvedl, že dnešní rozsáhlé cestování po celém světě znamená, že budoucí pandemie mohou být ještě více smrtící, než byla epidemie španělské chřipky v roce 1919, která zabila až 100 miliónů lidí.

„V příštích dvaceti letech budeme mít epidemie mnohem horší než epidemie Ebola nebo epidemie Zika a existuje určitá šance, že to bude nová forma chřipky,“ uvedl Gates.
Loading...

Podobné články

Komentář “Bill Gates: Teroristé mohou vyhladit 30 miliónů lidí za pomocí biologického útoku

  • Zidak Gates koupil od programatora provozni system pro PC za babku, ze ktereho udelal MS Windows a vydelal miliardy. V Bilderbergu a jinych organizacich usiluje o redukci obyvatelstva ve svete na 5 % soucasneho stavu. Nektere operace jiz probihaji, jsou uvolnovany nove vyvinute epidemie, ockovani zabiji zdrave deti nebo z nich dela postizene, Chemtrails v ovzdusi obsahuji jedy a nici zivotni prostredi a tim zdravi zivych organizmu, GMO potraviny vyvolavaji u lidi nemoci a rakovinu. To vse ma svuj rad, financovani i urceni. Je to rizeno celosvetove, politici proti tomu nic nedelaji, jsou lokajove USA a boji se. Vedecke zpravy, ktere to dokladaji jsou vysmivany, vedci jsou znemoznovani a vyhazovani z prace. Moc prumyslu a financniku je neomezena.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*