Bill Gates je podle Googlu nejoblíbenější doktor na světě

Bill Gates je podle Googlu nejoblíbenější doktor na světě

Bill Gates je ve výsledku vyhledávání na Googlu veden jako nejmocnější doktor na světě.

Mnozí se sice ptají, zda je spoluzakladatel Microsoftu ve skutečnosti lékař, nebo ne, ale jeho kritici tvrdí, že bizarní výsledek hledání je ve skutečnosti dán tím, že Gatesovými prioritami se stala Světová zdravotnická organizace WHO.

Za posledních deset let se nejbohatší muž světa stal druhým největším dárcem Světové zdravotnické organizace.Podle Insider Paper je výsledek Googlu založen na článku z roku 2017, který nastiňuje „vliv“ Billa Gatese na Světovou zdravotnickou organizaci.

IP píše: jelikož klíčová slova použitá v dotazu se objevují i v titulku článku na serveru Politico nazvaného „Seznamte se s nejmocnějším lékařem světa: Billem Gatesem“, který vyšel v roce 2017. Proto je zakladatel Microsoftu uveden jako nejvýše postavená odpověď (i ve výsledcích ústřižků) ve vyhledávání Google.

Níže je ukázka z článku v deníku Politico:

Seznamte se s nejmocnějším lékařem světa: Billem Gatesem Vliv softwarového magnáta nad Světovou zdravotnickou organizací vyvolává kritiku ohledně nemístných priorit a nepatřičného vlivu.

Když se podíváte, jméno Billa Gatese se ve skutečnosti objeví na většině výsledků na titulní straně tohoto dotazu.

Uživatelé Twitteru reagují:

Jeden uživatel na Twitteru napsal: „Kdo je nejmocnější doktor? Vygoogli si to. Výsledky vás šokují. Dobré ráno.“

Jiný uživatel řekl: „Google ‚kdo je nejmocnější doktor na světě‘, řekněte mi, co se objeví, a pak se mi pokuste namluvit, že jsem konspirační teoretik.“

„Proč, když vygooglujete nejmocnějšího doktora na světě, vyběhne Bill Gates?“ nadhodil jeden uživatel na Twitteru otázku.

Jeden uživatel připojil ve svém tweetu článek Politico a napsal: „Zde je důvod, proč si mnozí myslí, že Bill Gates je považován za nejmocnějšího lékaře, i když jím není. V Googlu je toto nejhledanější slovo spolu s klíčovými slovy vždy na prvním místě seznamu.“

Nejen Google:

Mnoho uživatelů poukázalo na to, že stejnou odpověď vám nedá jen Google, ale také Siri. Je to proto, že když položíte Siri stejnou otázku, o které pojednává tento článek, pak vám ukáže stejné výsledky vyhledávání, jejichž odpovědí je Bill Gates.

Jsme si jisti, že když se zeptáte na stejnou otázku ostatních hlasových asistentů, dají vám stejnou odpověď.

Jeden uživatel napsal na Twitteru: „Zajímavé je, že jsem se zeptal Siri, kdo je nejmocnější doktor na světě, ona řekla Bill Gates, já se pak zeptal, kdo je nejmocnější doktor medicíny na světě, znovu Bill Gates… šílené!“

Je Bill Gates doktor?

Bill Gates nemá konvenční lékařský titul. V roce 1973 se zapsal na Harvardskou univerzitu, ale o dva roky později odešel a založil Microsoft. Na druhou stranu Gates získal několik čestných titulů, lékařských i právnických.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*