Bílé přilby: Nejfotogeničtější záchranáři na světě, kteří kašlou na civilisty?

Bílé přilby: Nejfotogeničtější záchranáři na světě, kteří kašlou na civilisty?

Notoricky známá skupina Bílé přilby, která tvrdí, že jsou nestranní první záchranáři a chrání Syřany – a přitom se natáčí – je opět v popředí západního mediálního pokrytí poté, co obvinila Damašek z chemického útoku.         

Skupina, které se objevila v roce 2012 z „dobrovolnických“ záchranných týmů působících v militanty kontrolovaných oblastech Aleppo a Idlib, dosáhla v roce 2016 vrcholu své celosvětové slávy a stala se jedním z nejrozšířenějších zdrojů informací a poskytovatelů vizuálních materiálů v západním mediálním pokrytí syrského konfliktu.

A zatímco dokument Netflixu o Bílých přilbách vychvaloval odvážné první respondenty a nakonec získal cenu Academy Award, lidé na zemi v Aleppu, kteří v roce 2017 hovořili s Muradem Gazdievem z kanálu RT popisovali mnohem temnější stránku rutiny „dobrovolníků“.Samozvaní záchranáři úzce spolupracovali s militanty a operovali pod jejich ochranou, řekli občané Aleppa RT, když popisovali, jak údajně nestranní humanitární pracovníci zachraňovali pouze „své vlastní“. Členové Bílých přileb byli také obviněni z rabování velmi malého množství pomoci, která přicházela do města a z používání opatření donutit hladovějící místní, aby hráli divadlo před kamerou oplátkou za bochník chleba.

Další důkaz o úzké spolupráci západem podporované skupiny s militanty byl odhalen Gazdievem, když cestoval několika sídly po celém zničeném městě. Podívejte se na úplnou zprávu Murada Gazdjeva, abyste znovu prožili osvobození Aleppa a získali širší představu o každodenní rutině Bílých přileb.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Bílé přilby Foto: Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Bílé přilby: Nejfotogeničtější záchranáři na světě, kteří kašlou na civilisty?

  • To , že bude zase proveden nějaký útok chemickou látkou se už nedávno předpovídalo a že se zase objeví bílé přilby to se také vědělo. Tyto přilby jsou dokonce pod ochranou dlouhověké královny a ta je vyznamenala. Za co ? No přeci za službu, která království vyhovuje. A Mayová je více než potrhlá a hysterka, která snad by neměla řídit nic. Tak se nechá řídit USA tak jako americký rotschildovský vycvičenec Macron, kterému ta blbost a pýcha kouká z očí. A teď se zuse ukáží ti, kteří nejsou schopni racionálně uvažovat a tento útok budou schvalovat. Již jednou jsme měli těmito hlupáky schvalováno humanitární bombardování, abychom se zavděčili balkánské řeznici z USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*