Bílé přilby doprovázejí velké dodávky jedovatých chemikálií pro militanty v Sýrii

Bílé přilby doprovázejí velké dodávky jedovatých chemikálií pro militanty v Sýrii

Velké množství chemikálií bylo dodáno militantům v syrské provincii Idlib, za pomoci skupiny Bílé přilby za účelem provokace a obvinění syrské vlády, uvedlo ruské ministerstvo obrany.Ruská armáda obdržela informace od několika zdrojů v provincii Idlib, že „velká zásoba jedovatých chemikálií byla přivezena do města Saraqib na dvou nákladních automobilech z vesnice Afs,“ řekl ve svém prohlášení generálmajor Alexey Cygankov, vedoucí ruského střediska pro smíření protichůdných stran.

Chemické látky byly doručeny do zbrojního depa, které využívá militantní skupina Ahrar al-Sham, „doprovázena osmi členy organizace Bílé přilby,“ uvedl Cygankov a dodal, že náklad se setkal s dvěma vysoce postavenými veliteli Ahrar al-Sham.

„Později byla část nákladu vložena do neoznačených plastových sudů a převezena na jinou militantní základnu v jižním Idlibu, aby bylo možné použít chemické zbraně a následně obvinit vládní síly z použití jedovatých látek proti civilistům“.

Ruské ministerstvo zahraničí dříve varovalo, že USA plánují zinscenovat falešný chemický útok v Sýrii, aby ho využily jako záminku pro útok na syrské vládní síly.

Nasazení americké lodi USS Ross s 28 raketami Cruise Tomahawk na palubě do Středozemního moře, stejně jako nasazení dalších amerických válečných lodí v Perském zálivu a Kataru je součástí příprav na útok, dodal.

Washington již dříve varoval, že bude reagovat na použití chemických zbraní syrskou vládou odvetnými údery, které budou silnější než ty, které Spojené státy, Spojené království a Francie provedly vůči zemi v dubnu.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Mikhail Voskresensky / Sputnik)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*