Bilderberg 2014. Činnost a lidé

Bilderberg 2014. Činnost a lidé

Zasedání Bilderbergského klubu se konalo 29. května až 1. června v Kodani v hotelu Marriott. Našli se takoví novináři, kteří se tam ubytovali předem, byli však místní policií vystěhováni. Jednalo se o Dány, Brity z Guardianu a Američany z internetového Infowars.com. Američané přesto stihli na svém portále rozmístit skandální fotky trestání novinářů i informace o zlověstném charakteru konference, o policistech se psy, o pevnosti uzavřené mřížemi, na kterou se hotel proměnil.

Jednání Bilderbergu je od loňska  v režimu „otevřeného sjednání“, má svoje stránky a zveřejňuje soupisy účastníků. Podle pravidel Chatham House je dovoleno volně užívat informace, ale nesmí se prozrazovat osoba řečníka, ani jeho příslušnost.

Právě zakončené bilderbergské setkání (1) bylo věnováno především ukrajinské krizi, strategickému přibližování Ruska a Číny a růstu euroskepticismu, který ukázaly volby do Evropského parlamentu. To všechno ohrožuje unipolární svět, který je Bilderbergem budován už 60 let.

Přes avízované množství posuzovaných záležitostí, které uvedla tisková zpráva (2), bylo hlavní náplní zasedání ovládání (sděrživanije) Ruska pomocí NATO a Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP). U toho druhého není na uplatnění v Evropě příliš šancí. Analytické stránky 21 Century Wire (3) uvádějí: „Transatlantické partnerství je nebezpečné. Dává nadnárodním korporacím převahu nad národními zákony a nad svrchovaností.“

Den před zasedáním vystoupil ve Vojenské akademii ve West Pointu Obama. Trval na tom, že americké globální vedení je nezbytné, avšak objasňoval, že řešení politických problémů má své hranice. Vyjádřil to takto: Máme-li ve světě nejlepší kladivo, neznamená to, že je každý problém hřebíkem.“

Obamovo vystoupení se jevilo jako snaha o strategii nevyužívat vojenské metody k ovládání Ruska a ostatních zemí BRICS. Namísto toho má být využíván nátlak informační, ekonomický a diplomatický. V posledně jmenovaném budou dominovat především neokonzervativci, i když i zde je přibrzděno. V silné pozici je na sjezdu přítomna Brokingsova instituce (dále jen BI), „generální štáb“ amerických neokonzervativců, evidentně s „novými direktivami“ od Obamy.

Populární expertní blog (4) ohodnotil jednu z prací BI (5) takto: „Hlavní západní strategické centrum uznalo svou prohru, nedocenilo úlohu Ruska v řešení ukrajinské krize.“ Avšak o žádné „uznání prohry“ celkem nejde. BI spíše Rusko straší následky, pokud by se Západ stáhnul a Ukrajinu mu „podaroval“. Na sjednocení Německa se za 20 let spotřebovalo 2,76 bilionu EUR. Přitom příjem na Ukrajině je na hlavu desetkrát nižší než v Německu. Analytici BI odhadli, že ten, kdo si na sebe uváže Ukrajinu, bude muset počítat s 276 miliardami EUR. Uvádějí: Pro ty, kteří chtějí potrestat Rusko, je zde rada: Vraťte Ukrajinu Rusku, umožněte mu vytvořit jeho Malou Rus a to z něho vyždímá všechnu šťávu.“

Na bilderbergském sjezdu byl rovněž Obamův protivník, představitel radikálního křídla neokonzervativců, který jej kritizuje za nečinnost. Rád by válku. Je to Richard Perle. Další jsou bývalý ředitel CIA D. Petraeus, který nebyl před časem odstraněn za morální skandál, ale proto, že byl účastníkem spiknutí proti Obamovi, dále bývalý ředitel NSA  A. Keith a bývalý poradce pro národní bezpečnost T. Donilon. Posledně jmenovaný je považován za Bidenova člověka. Biden (6) se aktivněji než jiní zabývá ukrajinskou krizí. Sám o sobě často tvrdí, že je sionista, ač není Žid. (7) Tato slova umístil i na svou osobní stránku na síti.

Přední místo mezi účastníky sjezdu zaujali členové americké židovské elity, kteří vládnou v řadách finanční oligarchie, největším tištěným i elektronickým mediím a hlavním analytickým střediskům. Proč tito představitelé národa, který přežil holocaust, nechtějí vidět zvěrský fašismus na Ukrajině, podporovaný i pozicemi židovských boháčů v novém kyjevském režimu? Například Kolomyjskyj a jiní, kteří se vyšvihli v nové ukrajinské politice a stali se už i problémem pro imidž židovských komunit v Americe.

V Americe jsou už někteří blogeři v šoku ze zvěrstev stoupenců kyjevské chunty a rozhořčeni ignorováním ukrajinského fašismu západními vládami. Nazvali to „plíživý anglosionismus“. (8) Není se čemu divit. Bilderbergský klub určuje  globální program. Byl založen v roce 1954 členem nacistické strany a SS, spřízněným s holandskou královskou rodinou, který byl znám jako princ Bernhardt (1911 až 2004). Po válce se staré německé kontakty prince z SS obnovily s novými činorodými partnery, fanatiky stejných myšlenek na ovládnutí světa.

Direktivy Bilderbergského klubu byly svěřeny k rozšíření listům Financial Time, Economist, Le Monde a RAI news-24. V seznamu osob v hotelu Marriott na zasedání figurovalo pouze 134 VIP a tito si dělají nároky na vládnutí miliardám obyvatel planety.

Architekti unipolárního světa mají stále obtížnější úkol. V Kodani proběhla řada protestů a v nezávislých mediích nastaly bouře. Účastníci sjezdu jsou považováni za zrádce národů.

zdroj : http://www.fondsk.ru , vyšlo na : http://www.outsidermedia.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*