Big Brother is Watching: Americké námořnictvo se snaží vytvořit archiv s 350 miliardami příspěvků ze sociálních sítí

Big Brother is Watching: Americké námořnictvo se snaží vytvořit archiv s 350 miliardami příspěvků ze sociálních sítí

Není to poprvé, co vláda Spojených států vyjádřila zájem o shromažďování údajů ze sociálních sítí: loni v dubnu, Oddělení pro vnitřní bezpečnost představilo své plány na vytvoření databáze pro sledování více než 290 000 globálních zpravodajských zdrojů ve více než 100 jazycích.Jako součást „výzkumného úsilí“ prováděného prostřednictvím Pentagonu a analýzy Naval Postgraduate School, americké námořnictvo sdílelo akvizici dodavatelům a odhalilo projekt na vytvoření archivu na 350 miliard příspěvků ze sociálních sítí souvisejících za „minimální časové období“ od 1. července 2014 do 31. prosince 2016.

„Náš výzkum si klade za cíl poskytnout lepší porozumění základní sociální dynamice, modelovat vývoj jazykových komunit a vznikajících způsobů kolektivního vyjadřování, v průběhu času a napříč zeměmi. Ústředním požadavkem pro tento výzkum je snaha o získání rozsáhlého globálního historického archivu příspěvků na sociálních sítích, ve všech zemích a jazycích pokrytých platformou sociální sítě,“ stojí v prohlášení.

Podle akvizice budou data čerpána z jediné sociální platformy – i když neuvádí z které, všechny záznamy se musí skládat pouze z veřejně dostupných informací a nebudou zahrnuta žádná soukromá uživatelská data.

Kromě toho bude každý záznam v databázi povinen poskytovat úplný text příspěvku sociálních sítí se všemi veřejně dostupnými metadaty, včetně jazyka, hashtagů, země, popisovače, časového razítka, adresy URL a nesmí být změněn původní obsah.

Americké oddělení zdůraznilo, že data budou obsahovat zprávy od nejméně 200 miliónů unikátních uživatelů ze 100 zemí, a to nejméně v 60 jazycích, přičemž 50% zpráv nebude napsáno v angličtině.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*