Bidenova administrativa ZASTAVILA vyšetřování teorie úniku koronaviru z laboratoře ve Wuhanu

Bidenova administrativa ZASTAVILA vyšetřování teorie úniku koronaviru z laboratoře ve Wuhanu

Zatímco se hromadí důkazy poukazující na to, že původcem pandemie koronaviru je únik z wuhanské laboratoře, a jak se tento únik stává přijatelným hlavním proudem, vyšlo najevo, že administrativa Joea Bidena ZASTAVILA vyšetřování teorie, které bylo zahájeno za prezidenta Trumpa.

Vyšetřování zahájilo ministerstvo zahraničí pod vedením bývalého ministra zahraničí Mikea Pompea, který dlouhodobě tvrdí, že únik z laboratoře je třeba prozkoumat do větší hloubky.

CNN uvádí, že hlavním smyslem vyšetřování bylo prozkoumat čínský program biologických zbraní a zjistit, zda měl „větší podíl na vzniku pandemie ve Wuhanu“.Zpráva konstatuje, že „úředníci, kteří se na tomto úsilí podíleli, se při zkoumání informací teorie úniku z laboratoře spoléhali na vědecký výzkum i na veřejné a utajované informace, včetně prověřování možné souvislosti mezi virem a programem biologických zbraní čínské vlády“.

Pokračuje: „Americká vláda uvedla, že se domnívá, že Čína zachovala útočný program biologických zbraní i poté, co se v roce 1984 připojila k Úmluvě o biologických a toxinových zbraních. Čína to vyvrací.“

Než se však dalo do pohybu, vyšetřování bylo Bidenovými úředníky zastaveno a ti tvrdili, že existuje příliš mnoho obav o kvalitu důkazů.

Jak jsme již informovali, tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová prohlásila, že důkazy poukazující na únik z čínské laboratoře, který způsobil pandemii koronaviru, nepředstavují „dostatek údajů a informací, které by mohly vést k nějakému závěru“, a naznačila, že USA nebudou provádět vlastní vyšetřování.

Bidenova administrativa naopak přiklonila svou váhu ke Světové zdravotnické organizaci, přestože si zdravotnický orgán dříve stěžoval, že „nebyl vyzván“ Čínou k vyšetření nákazy, a je neustále kritizován za podporu diskusních příspěvků komunistické strany.

Po měsících snah o dojednání návštěvy navíc představitelé WHO z velké části zprostili Čínu viny za vypuknutí nákazy poté, co navštívila laboratoř viru ve Wuhanu na pouhé 3 hodiny.

Sám Pompeo tento týden vyjádřil své znechucení nad tím, že byl svědkem toho, jak vládní vědci v uplynulém roce zavrhli možnost, že COVID-19 pochází z laboratoře, „když určitě museli vidět stejné informace, jaké jsem viděl já“.

„To určitě zahrnuje i doktora Fauciho,“ poznamenal Pompeo.

Prezident Trump v úterý rovněž vydal prohlášení, v němž poznamenal, že ohledně teorie úniku viru z laboratoře má „pravdu“:

Tento týden zpráva americké rozvědky odhalila, že nejméně tři výzkumníci pracující ve Wuhanském institutu virologie, kde se prováděly experimenty s koronaviry, byli v polovině listopadu 2019 hospitalizováni s příznaky odpovídajícími příznakům COVID.

K tomu se přidávají hory důkazů ukazujících na únik z laboratoře, které se hromadily více než rok, přičemž význační vědci a osobnosti zpravodajských služeb přikládají této myšlence svou váhu.

Vzhledem k tomu, že řada oficiálních subjektů je nyní nucena couvnout a uznat, že původ úniku z laboratoře je reálnou možností, média a kontroloři faktů zvrátit předchozí prohlášení k této otázce.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*