Biden rozdmýchává napětí s Íránem, Barmou, Sýrií, Ruskem a Čínou

Biden rozdmýchává napětí s Íránem, Barmou, Sýrií, Ruskem a Čínou

Joe Biden dál zatahuje Ameriku do různých možných konfliktů po celém světě, přičemž jeho administrativa zaujímá výbojný a nesoudržný postoj k zahraniční politice, který už teď ruší těžce vydobytý mír ve funkčním období prezidenta Donalda Trumpa.

Biden vystupuje jako neoliberální gangsterská loutka, která podporuje pokřivený syndikát sponzorů z Wall Street a radikálů z vojensko-průmyslového komplexu. Ostatní země využívají jeho slabosti.

Amerika dnes čelí zvýšenému napětí s Ruskem, Íránem, Čínou, Myanmarem a Sýrií, obrodě džihádistického Islámského státu (neboli ISIS) a zranitelnosti jejich elektrické sítě kvůli bizarnímu ustanovení v Bidenově exekutivním příkazu, který se pravděpodobně zaměřuje na „změnu klimatu“.

Zastavení barmského vojenského převratu je dnes z nějakého důvodu Bidenovou prioritou, neboť popletený demokratický Bílý dům říká tamní armádě, aby svůj převrat zrušila nebo aby čelila nějaké „akci“. Biden uvedl své jméno na prohlášení, které zčásti zní: „Spojené státy v uplynulém desetiletí zrušily sankce vůči Barmě na základě pokroku směrem k demokracii. Obrácení tohoto pokroku si vyžádá okamžitý přezkum našich sankčních zákonů a úřadů, po němž budou následovat vhodná opatření.“ Jako by to nestačilo, tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová upřesnila, že Bidenova hrozba míří i na další země v regionu. Díky za objasnění!Biden byl nedávno přistižen, jak do zapnutého mikrofonu říká „Nevím, co podepisuji“, než podepsal exekutivní příkaz. To není zrovna uklidňující, vezmeme-li v úvahu důsledky některých Bidenových exekutivních příkazů, jako je ten, který právě v okamžiku, kdy se na USA řada dalších zemí velmi zlobí, chystá oslabit bezpečnost amerických hranic. Nepohlédněte dále než k hrozbě, kterou jeho vláda představuje pro jejich elektrickou síť v období, kdy se Rusko a Čína snaží pozvednout svou hru v takzvané elektromagnetické pulzní válce.

Quin Hillyer píše pro Washington Examiner: „Biden, kterého kritici už dlouho obviňují, že je vůči Číně měkký, vydal zdlouhavý exekutivní příkaz, v němž byl pohřben uprostřed záležitostí, které měly údajně bojovat proti změně klimatu, anomálním a potenciálně nebezpečným ustanovením. Předmětné ustanovení se nezabývá ničím, co by rozumně souviselo se změnou klimatu. Namísto toho na 90 dní pozastavuje klíčové bezpečnostní opatření, které loni 1. května zavedl bývalý prezident Donald Trump. Bidenovo pozastavení Trumpova opatření nedává sebemenší smysl. Trumpův exekutivní výnos 13920 vyhlásil celostátní stav nouze s ohledem na národní elektrickou síť a zakázal pořizování nebo instalaci „jakýchkoli elektrických zařízení s hromadným výkonem … navržených, vyvinutých, vyrobených nebo dodaných osobami vlastněnými, ovládanými nebo podléhajícími jurisdikci nebo pokynům zahraničního protivníka“. Souhrnně řečeno, Trump zakázal používání síťových zařízení, která se vyrábějí v Číně, Rusku nebo jiných nepřátelských státech.“

To je velmi znepokojivé.

Pak je tu otázka Íránu. Bidenova administrativa nedávno vyslala nad Perský záliv bombardér B-52, aby Írán zastrašila, a poté veřejně diskutovala o myšlence, že by Írán mohl rychle postupovat směrem k získání složek pro jadernou zbraň. Jsou Bidenovo prediktivní – naprogramování veřejnosti pro potenciální konflikt s Ajatolláhem – ten druh konfliktu, který by jistě vyvolal masivní protiamerické povstání v islámské zemi?

Tento poslední omyl jde na vrub rekordnímu omylu, který má nastartovat Bidenův režim. Jak psal NATIONAL FILE:

Administrativa Joea Bidena zatahuje Ameriku do scénáře třetí světové války, protože napětí roste globálně. Díváme se na třetí světovou válku, v níž režim ovládající Ameriku nereprezentuje americký lid, neexistuje žádná národní soudržnost a neexistují žádné jasné cíle kromě na zisk orientovaných destabilizačních cílů a malicherné rivality oligarchů. Americká vláda takovou válku nevyhraje a mohla by rozpoutat mohutné protiválečné hnutí obou stran, které by zpochybnilo bojovná rozhodnutí Bidenova režimu.

Biden podporuje úsilí opozice proti Vladimiru Putinovi v Rusku a zároveň přesouvá americké jednotky do Sýrie. Putin také přesouvá ruské jednotky do Sýrie, aby se zapojil do strkanice s Američany. Islámský stát (ISIS) je zpět a v Iráku páchá terorismus. Čína se ohýbá na Tchaj-wanu v Jihočínském moři a podněcuje vstup amerických válečných lodí do oblasti. Izrael bombarduje Sýrii. A Američané si začínají uvědomovat, že je globalistický Bidenův režim vede slepě, zbaběle do potenciální katastrofy.

Na náměstí Tayaran v iráckém Bagdádu byly minulý týden po dvojici sebevražedných atentátů zabity nebo zraněny desítky civilistů. „Jeden (terorista) přišel, spadl na zem a začal si stěžovat, že ho bolí břicho, a zmáčkl rozbušku v ruce. Okamžitě vybuchla. Lidé byli roztrháni na kusy,“ hlásil pozorovatel. Agentura Reuters a další tiskové agentury uvedly, že Islámský stát alias ISIS převzal zodpovědnost za smrtící teroristický útok.

ISIS byl na ústupu během vlády prezidenta Donalda Trumpa, když Trump v koordinaci s Putinem pracoval na bombardování a likvidaci ISIS chalífátu v Sýrii. Trump dosáhl jednoho ze svých velkých vítězství, když pomocí hrdinského válečného psa „Conana“ vyřídil vůdce ISIS Abú Bakra al-Bagdádího. Ale teď, jak se dalo čekat, se ISIS vrací. ISIS vyrostl z al-Káidy během Obamovy a Bidenovy administrativy, kdy demokraté podporovali al-Káidu v regionu, a věřili, že džihádističtí radikálové by mohli být využiti ke svržení suverénních potentátů včetně syrského Bašára Asada, sekulárního panarabského vůdce, jehož diktatura ohrožuje západní neoliberální návrhy na syrskou ropu.

Wikileaks zveřejnily e-mail, v němž Jake Sullivan, tehdejší stoupenec Hillary Clintonové a nyní Bidenova volba řídit Národní bezpečnostní agenturu (NSA), bez nejmenších pochyb prohlásil, že al-Káida „je na naší straně v Sýrii“. Během Obamovy vlády ISIS převzal kontrolu nad syrskými ropnými vrty a financoval své teroristické aktivity prostřednictvím prodeje ropy na černém trhu. Americký neoliberální režim je odhodlán vybudovat prostřednictvím Sýrie nové plynovody, které by mohly do Evropy dopravovat plyn, což by Putina zbavilo jeho role hlavního dodavatele energie pro Evropskou unii. Putin se spojil s Asadem, aby tomu zabránil. Biden chce očividně svrhnout Asada – což byla z Obamových let nedokončená záležitost – a to v regionu vytváří napětí, které se pravděpodobně ještě zhorší.

Ještě znepokojivější je, že americko-ruský konflikt se neomezuje pouze na Sýrii. Bidenova administrativa nyní otevřeně podporuje snahu zpochybnit moc Vladimira Putina na ruské půdě. Západní mainstreamové sdělovací prostředky jedou na plné obrátky a oslavují údajnou ctnost Alexeje Navalného, protiputinovského opozičního předáka nedávno zatčeného v Moskvě. Protesty stoupenců Navalného zuřily před ruským velvyslanectvím v izraelském Tel Avivu i v Rusku, kde bylo zatčeno asi 3000 demonstrantů.

Lídři zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů z Republikánské i Demokratické strany chtějí, aby Biden vyšetřil Navalného údajnou otravu z rukou Putina. Bidenovo ministerstvo zahraničí nestoudně podpořilo protiputinovské protesty a požadovalo Navalného propuštění z vězení. Putinův mluvčí řekl, že podpora protestů ze strany amerického velvyslanectví „nepřímo představuje absolutní vměšování do našich vnitřních záležitostí“.

Ospalý Joe přiznává, že odpůrci Putina jsou Bidenovi „spojenci a partneři“

Čína není spokojena s tím, že Bidenův režim vyslal do Jihočínského moře USS Theodore Roosevelt a tři válečné lodě. Tchaj-wan uvedl, že Čína vstoupila do jeho vzdušného prostoru se stíhacími letouny.

„Spojené státy často posílají do Jihočínského moře letadla a plavidla, aby si protáhly svaly. To nepřispívá k míru a stabilitě v regionu,“ prohlásil mluvčí Chicomu.

Každý v politice ví, že Bidena snadno zmanipulují čínští komunisté, kteří v tichosti založili vojenskou základnu na Bahamách necelých 200 mil od amerického pobřeží. Hledejte více nevyzpytatelné a znepokojující kroky Bidenovy administrativy s ohledem na Čínu, neboť světová situace je den ode dne alarmující.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Biden rozdmýchává napětí s Íránem, Barmou, Sýrií, Ruskem a Čínou

  • USA mají jen dvě možnosti. Občanská válka a státní bankrot nebo velká válka, která sjednotí Američany proti vnějšímu nepříteli. Jedno z toho je nevyhnutelné. Jen doufám, že svět pochopí, co jsou zač a nebude jim v tom pomáhat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*