Bezprecedentní porušení volebních pravidel:  TOP09 vysílá klip v komerčních rádiích

Bezprecedentní porušení volebních pravidel: TOP09 vysílá klip v komerčních rádiích

Strana TOP09 bezprecedentně porušila politická pravidla, když odvysílala svůj klip v komerčním rádiu. Polistopadová pravidla politického soupeření stojí na zákazu reklamy politických stran v televizi a rádiu.

Paragraf 48 Zákona o rozhlasovém a televizním vysílání zakazuje reklamu politických stran. Podle zákona „Provozovatelé vysílání nesmějí zařazovat do vysílání (…) obchodní sdělení politických stran a hnutí,“ přičemž „pro účely tohoto zákona se obchodním sdělením rozumí reklama.

TOP09 odvysílala svůj klip s kašlajícími lidmi a se slovy Karla Schwarzenberga „Nekašleme na Evropu…“ na komerčním rádiu Evropa 2 v reklamních blocích, a to např. v 16:46 nebo 18:18 hodin ve čtvrtek 22. května.

Zákon o volbách do Evropského parlamentu přitom povoluje jen reklamu ve veřejnoprávní České televizi a Českém rozhlase, kde všem kandidujícím stranám vyhrazuje 14 hodin vysílacího času rozděleného mezi kandidující strany rovným dílem.


Cílem zákona bylo, aby si voliče skrze nejmocnější média nekupovaly nejbohatší politické strany. Můžeme polemizovat o tom, jestli je zákaz televizní a rozhlasové reklamy správný, nebo ne. Pokud ale zákon reklamu politických stran zakazuje, pak není možné, aby jedna strana takový zákon porušovala!

Svobodní žádají TOP09, aby vysvětlila své spoty v komerčním rádiu.

Zákon 231/2001 o provozování rozhlasového a televizního vysílání:

http://portal.gov.cz/app/zakony/download?idBiblio=51457&nr=231~2F2001~20Sb.&ft=pdf

http://web.svobodni.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*