Bezpečnostní šéfové NATO varují, že ISIS plánuje jaderný útok na Evropu

Bezpečnostní šéfové NATO varují, že ISIS plánuje jaderný útok na Evropu

Bezpečnostní šéfové NATO tvrdí, že existuje „oprávněná obava“, že radikálové islámského státu se aktivně snaží získat jaderné, radiologické a biologické materiály.  

Teroristé islámského státu plánují biologický a nukleární útok na Evropu, varovali ve středu bezpečnostní experti NATO, podle deníku Telegraph.

Bezpečnostní šéfové NATO řekli účastníkům konference o bezpečnosti a boji proti terorismu v Londýně, že existuje „oprávněná obava,“ že radikálové islámského státu se aktivně snaží získat jaderné, radiologické a biologické materiály.

Podle odborníků, členové islámského státu také vyvíjí nové způsoby, jak obejít bezpečnostní opatření k provedení bombových útoků. Tyto metody zahrnují umístění bomby na lidském těle a nabourání se do systémů samo-řídících vozidel, informoval deník Telegraph.

„Víme, že se teroristé snaží získat tyto látky,“ uvedl náměstek generálního tajemníka NATO pro nové bezpečnostní výzvy Dr. Jamie Shea.

Existuje také obava, že islámský stát získal zásobu iráckých raket krátkého doletu.

Dr. Shea varoval na konferenci, že hrozba je „pravděpodobně mnohem větší, než menší.“

Začátkem tohoto měsíce, generální tajemník INTERPOOLu Jürgen Stock zdůraznil, že stejně jako jiné formy terorismu, jaderný terorismus je stále všudypřítomná hrozba, a musí být v čele úsilí o kolektivní bezpečnosti.

„Hrozba dnešního terorismu zůstává neoddělitelná od hrozby zítřejšího jaderného terorismu,“ uvedl Stock ve svém projevu na summitu (NSS) v roce 2016 o jaderné bezpečnosti před světovými vůdci z více než 50 zemí, jakož i před vedoucími mezinárodních organizací.

„Každá mezera v naší reakci představuje příležitost nákupu materiálů potřebných pro výrobu zbraní hromadného ničení pro zločince, teroristy a pašeráky. To je důvod, proč musí být naše odpověď globální a nemůžeme si dovolit žádné bezpečností mezery,“ uvedl Stock.

(Bojovníci Islámského státu Foto: PressTV )
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Bezpečnostní šéfové NATO varují, že ISIS plánuje jaderný útok na Evropu

  • IS je proxy armádou USA a jejím úkolem je dělat špinavou práci za američany. Takže je to na amerických přátelích.

  • USA udělají cokoliv, aby nahnaly Evropu do války. Válku v Evropě vidí jako jediné východisko z krize. Tlačí nás, abychom nakupovali zbraně. Abychom neměli pocit, že zbraně nepotřebujeme, dodávají je islamistům, kteří je neváhají použít. Je třeba, aby se Svět spojil proti USA a tím se zachránil. Nenechme se strašit Ruskem nebo Čínou. Skutečnou hrozbu představují předlužené a krachující USA.

  • Nenávist k Rusku je tak velká, že země NATO klidně dodají IS jaderný zbraně. Islámský stát je ale může použít i proti Evropě. Já bych tomu i věřil, dnešní generálové NATO nebo CIA jsou schopný všeho!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*