Bezpečnostní experti tvrdí, že je dobrý nápad zakrývat vaše webové kamery

Bezpečnostní experti tvrdí, že je dobrý nápad zakrývat vaše webové kamery

Když vidíte lidi, jak si zakývají své webové kamery, často jsou zesměšňováni a jsou označeni za paranoidní. Ale když lidé jako zakladatel Facebooku Mark Zuckeberg a ředitel FBI James Comey také tak činí, možná je na čase to přehodnotit.

Asistent generálního prokurátora John P. Carlin, který vede národní bezpečnostní oddělení amerického ministerstva spravedlnosti, podpořil myšlenku přelepování webových kamer, když tento týden hovořil na kybernetickém fóru ve Washingtonu.

„Zdá se to jako dobrý nápad,“ řekl.

Hackeři mohou skutečně špehovat lidi prostřednictvím jejich webové kamery infikováním počítače škodlivým softwarem. Kamera pak může být použita pro číhání, vydírání a k jiným hanebným účelům.

Hacker většinou přiloží RAT malware (trojský kůň se vzdáleným přístupem) do videa, hudebních souborů nebo k obrázkům a láká lidi, aby na soubor klikli.

Jeden takový soubor byl „Podívej se na mé nové havajské video!“ „Šel jsem surfovat nahý!“ podle Hemu Nigama, bývalého prokurátora na internetové zločiny pod ministerstvem spravedlnosti a zakladatele SSP Blue, on-line bezpečností poradenské firmy se sídlem v Los Angeles.

„Když se webová kamera zapne a hacker sleduje dospívající dívku ve svém pokoji, tak ji digitálně znásilňuje,“ uvedl Nigama.

Během dubnové přednášky na Kenyonské vysoké škole, ředitel Comey řekl studentům, že si začal svou webkameru přelepovat poté, co to viděl u svého kolegy.

Satham Narang, bezpečnostní manažer společnosti Norton by Symantec poukázal na to, že to nevyžaduje mnoho úsilí přelepit si webovou kameru páskou a že tento krok může pomoci lidem být ve větším bezpečí.

„Není to špatná rada, sama o sobě. A není třeba proto udělat mnoho,“ uvedl. „Konečným cílem je ukrást informace. Můžete prodávat tyto informace hromadně. Vydírání a šmírování je jen malá část.“

Balint Seeber, který řídí výzkum zranitelnosti ve společnosti Bastille na kybernetickou bezpečnost v Silycon Valley poukázal na to, že kontrolka, která se obvykle objeví, když je webová kamera zapnutá, se nemusí nutně zapnout, když je váš počítač napaden.

„Je prokázáno, že existuje software, který je schopen vypnout kontrolku a ještě aktivovat kameru,“ vysvětlil.

„Existuje mnoho případů bývalých milenců, kteří napadli webové kamery, aby špehovali své bývalé přítelkyně, sexuálních deviantů, kteří sbírají fotografie pro vlastní potřebu, a pak těch, kteří používají fotografie a videa k požadování výkupného, nebo k donucení obětí provést další úkony prostřednictvím své webové kamery pod pohrůžkou zveřejnění těchto fotografií,“ uvedla Krystie Caraballo, generální ředitelka společnosti CamPatch, která vyrábí odnímatelné kryty pro webové kamery.

Adam Benson, náměstek výkonného ředitele neziskové aliance Digital Citizens uvedl, že malware jako Sakula, Sub7, njRAT, DarkComet a Cerberus je snadné získat a jsou jednoduché k použití.

„Nejděsivější na tom není to, kdo to dělá, ale to, jak je to snadné,“ uvedl Benson.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Bezpečnostní experti tvrdí, že je dobrý nápad zakrývat vaše webové kamery

  • Je to pár let, kdy byl na TV NOVA zveřejněn případ ajťáka, kterému zloděj ukradl velmi drahý služební notebook. Okradený ajťák dokázal na dálku aktivovat kameru svého ukradeného notebooku a tehdy jeden z kriminalistů potom poznal z kamery známou firmu. Sranda byla, když zloděj notebooku aniž by tušil, že je sledován si ho „honil“ v přímém přenosu před kriminalisty při sledování porna.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*