Bez veřejnoprávní televize se zcela obejdeme.Tečka

Bez veřejnoprávní televize se zcela obejdeme.Tečka

Dnes mě zaujal tento text na Parlamentních listech:

„Za chvíli to bude rok, kdy vznikla iniciativa Svobodu médiím – Platforma pro nezávislost a pluralitu sdělovacích prostředků. Jedna ze zakladatelek, advokátka Hana Marvanová věří, že se podaří prosadit, aby politici neměli vliv na vysílání veřejnoprávních médií – České televize a Českého rozhlasu – jako dnes. „To by měla být trvalá změna, která by měla být férovější pro všechny. Není to věc, která by měla sloužit jedné nebo několika politickým stranám,“ vysvětlila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, jaké změny by měly vést k větší objektivitě a pravdivosti vysílání médií veřejné služby“…

Více se dočtete o prapodivných nápadech, jak ČT donutit nelhat, ZDE

bob a bobek ceska televize

Ono je vůbec divné, že je potřeba takovouto instituci a ještě placenou z výdělků lidí této země výpalným, nutit a přemlouvat, aby byla loajální s lidmi této země, aby nám nelhala, nezamlčovala a nepřekrucovala fakta, která jsou jasná i malému dítěti. Na obrazovce vídáme během dne zaprodané redaktory straně, kterou okatě preferují spektrem názorů právě jen s vyhraněnými jednostrannými tezemi cvičených všeználků. Takže opět se ptám, je nás tato prodejná instituce hodna, abychom ji přemlouvali, aby se konečně napravila, nezvala do studia jen a pouze šéfa TOP09 Miroslava Kalouska všeználka na vše možné i nemožné, a v poslední době „nejvyhledávanějšího“ odborníka na EET? Ten člověk je zcela nekompetentní a pokud si ČT nevšimla, je tento politický prudič již lidmi nevolitelný. A takových trollů a zaostalých minulostních fosílií, je vždy ve studiu ČT dost na to, abychom tento kanál již nebrali vážně a zhnuseně jej nakonec vypnuli…Proč není do studia stejně často zván pan Tomio Okamura, paní ekonomka Ilona Švihlíková a mnozí jiní nezávislí ekonomové, či politikové s názory jinými, než má tento tzv.hlavní proud?Nebo snad chcete říci, že nemáme dost nezávislých odborníků a moudrých lidí žijících realitou?! Filosofujících s nadhledem a se všemi různými aspekty právě probíhajícího dění? Pokud se obracíme pouze na ČT, tak to tak i vypadá. Opak je však pravdou.

Výstup Petra Robejška v ČT. Šlehl po Danu Takáčovi

Spisovatel Kuras: Paříž byla jen nácvik na něco většího, celoevropského. Státy budou muset vzít obranu do vlastních rukou

Obrovská změna, miliony lidí bez práce. A že nás zachrání uprchlíci? To se zcela míjí, naopak, předvídá Ilona Švihlíková budoucí vývoj

Ekonomka Švihlíková: Kalousek nás obral o mnoho let. A ČNB to ještě zhoršuje

Jiří Krampol: Jestli se sem nažene lůza, která počítá s tím, že se tady bude válet… Zemana podporuji. Příště ať je prezidentem Marek Eben

Zeman zasadil čerstvou ránu České televizi: Do jejích pořadů chodí nejčastěji redaktoři Bakalových Hospodářských novin, nejméně čteného deníku

„Zdrcující“ zprávou, která vzešla z úst redaktora ČT Marka Wolnera, je nepochopitelně stupidní vyznání, že ten, kdo kritizuje ČT, je ruský propagandista. Tato teze se používá vždy, kdy těmto lokajíčkům nejde něco pod nos, protože se jim to nehodí právě do té jejich propagandy. To je známá věc i v diskuzích, kdy se takto hloupě a průhledně chová vždy několik málo trollů za takové trollování dokonce placených.

za nade dane vase lzi

Koncesionáři, povstaňte. Výzva všem, kterým už Česká televize leze krkem 

Šéf Reportérů ČT a čerstvý držitel novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky Marek Wollner tvrdí, že za kritikou České televize stojí ruská propaganda:

„Televizi samozřejmě lze kritizovat věcně, jako každou instituci. A pak demagogicky. To první bylo a bude a je to v pořádku. To druhé se obzvlášť rozjelo pod vlivem ruské propagandy. Tyhle servery na to jdou poměrně chytrým způsobem: kradou nám jazyk. Obviňují nás z toho, co sami činí,“ uvedl v rozhovoru pro aktualne.cz s tím, že zatímco ruští propagandisté jsou řízeni přímo z Kremlu, televize nemá nad sebou nějakou organizovanou moc, která by mohla cokoliv nařídit.

Domnívá se, že propaganda by byla poměrně neškodná, kdyby nenalezla zakotvení na okraji politického spektra, ale i na Hradě. „Tady vznikla jakási akční fronta roztleskávačů kremelské propagandy. Což jsou lidi jako Petr Štěpánek nebo Petr Žantovský, kteří prohráli v televizní krizi před šestnácti lety, museli na čas složit zbraně a teď cítí svou šanci,“ uvedl s tím, že z řady lidí „se stali putinofilové.“…

Poté, co redaktor České televize Marek Wollner označil v rozhovoru pro server Aktuálně.cz bývalého místopředsedu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Štěpánka a Petra Žantovského za akční frontu roztleskávačů kremelské propagandy, kteří dle něj prohráli v televizní krizi před šestnácti lety a nyní prý cítí svou šanci, nenechala na sebe reakce zmíněného dlouho čekat.

I zde je zřejmě dle pana Wolnera zjevná putinofilie: http://skutecnosti.cz/vlk-se-nenazral-ale-koza-to-stejne-neprezila/ a takových článků a vyjádřeních je v moři českého internetu spousta.

Jsme snad všichni ruští agenti, jak často říká o nepohodlných protagonistech „jiných“ názorů“ i pan Kalousek na kanálech ČT? Nedávno jsme byli svědky, jak dokonce v přímém přenosu pan Kalousek několikrát opakoval, že proruským agentem je také pan prezident Miloš Zeman…Co na to říct?Jsem to snad také já? Je to snad pan Žantovský, či pan Veleba, nebo pan Štěpánek? Mou myšlenkou, která se vztahuje k panu Kalouskovi je. Hoďte na něj síť, jinak se jeho rumburakovských výstupů na ČT nezbavíme. Totéž platí i pro pana Wolnera s jeho „roztleskávačkami kremelské propagandy“.

Za těmito hloupými vyjádřeními je buď jen černobílé vidění světa, minulostní vidění, nebo jen obvyklá zaprodanost opačnému a předem doporučenému názoru a z toho plynoucí profit, také však ta realita, že tito prudiči, co zastupují jen jeden „ten správný názor“ u veřejnosti jednou provždy skončili a tak kolem sebe jen kopou, jako umírající kůň, který tuší svůj zmar… Posuďte však sami, ale pozor, abyste nebyli považováni za proruské agenty a putinofily, či dokonce prokremelské roztleskávačky :-)))) 

Otevřený dopis – stížnost řediteli ČT na zradu vlastního národa

otevreny dopis stiznost ct

K čemu nám je veřejnoprávní televize?

Dnes, v době různých možností výstražných systémů na úrovních měst a vesnic, potřebných například pro důvodné varování obyvatel, že se má obyvatelstvo vyhnout pití vody z kohoutku, z důvodu, že tato pitná voda byla otrávena, není potřeba výstrahy z televize. (Doufám, že toto moje vyjádření nebude vytrženo z kontextu a nebude zaměněno s poplašnou zprávou)…Takže tato služba není již nezbytná a ztratila svůj význam!! Ostatně toto dokonale dokáže mnohdy až morbidní komerční televize Nova, která takové varování ještě podmaluje ponurou hudební vložkou.

Zprávy ze světa si dohledáme snadno na internetu a to ještě s rozborem vícenázorového spektra a s veřejnou diskuzí. Další předností internetových událostí a zpráv je to, že víme předem, že se bude tam a tam konat to a to, jako např. nyní víme, že dne 20. února je svolána demonstrace za svobodný internet… K posuzování takových zpráv máme svou hlavu, svůj vlastní úsudek.

Skutečnosti – nezávislé médium

Noví radní, jak je navrhuje paní Marvanová, by byli samozřejmě podplatitelní a byli by podpláceni!! Takže tento systém je systémem, kdy se ocitneme směrem z bláta do louže. 

Kdo jiný než členové a příznivci Pirátské snahy by měli vyjádřit jasný nesouhlas s cenzurou a špehováním ve virtuálním světě?

Na sobotu 20. února jsme od 14:00 svolali demonstraci za zachování svobodného Internetu v České republice. Chceme vytvořit protiváhu tlaku, pod kterým se svobodný Internet v poslední době ocitá.

Odmítáme cenzurní snahy ministra Babiše, který chce v rámci novely loterijního zákona zavést do našeho právního řádu bezprecedentní princip, aby ministerstvo financí vytvářelo seznam webových stránek určených k zcenzurování. Narůstá zavrženíhodné úsilí o další sledování uživatelů Internetu ze strany ministra vnitra Chovance i orgánů Evropské unie, diskutuje se o povinné elektronické občance. V neposlední řadě považujeme za nepřijatelné kriminalizování sdílení odkazu.. Ostatně v kauze Sleduju seriály nás za odkazy stíhá policie.

Demonstrace se koná v sobotu 20. února od 14:00 na pražském Klárově, navazuje na ni protestní pochod k budově ministerstva vnitra na Letné. Vystoupí zde několik expertů přes ochranu osobních údajů nebo sociální sítě. Předseda strany Lukáš Černohorský k demonstraci říká: „Věřím, že téma zachování svobodného Internetu v české společnosti stále rezonuje. Pokud nebudeme svá těžce vybojovaná práva hájit, tak o ně přijdeme. Přijďte prosím v sobotu 20. února na pražský Klárov i s přáteli.“ Jste srdečně zváni.

Zrušit radu pro vysílání, zrušit výpalné. To jediné je po všech těch neblahých zkušenostech s „naší“ ČT účinné a jediné možné, protože spravedlivé!

ceska televize vysila tri

Abychom však měli možnost sledovat dění v našem parlamentu a senátu, celodenně a bez příkras a střihu, dejme návrh na politický online placený kanál, kde by se v přímém přenosu bez přestávky, vysílala jednání z těchto parlamentních lavic. Alespoň bychom mohli sledovat práci poslanců zblízka a kdykoliv to chceme my, nikoliv jen v noci, kdy populace většinou již spí. Dále by bylo vhodné, aby zde byly bez prodlení okamžité vstupy z doby, kdy se děje něco mimořádného v našich ulicích, jako se dělo právě šestého února, kdy se střetlo cca 80 tzv. „sluníčkářů“, k sluníčku mají daleko, proto ty úvozovky, a tisíce demonstrantů proti islamizaci, kterých bylo dle ČT jen několik málo tisíc…ČT nebyla ani schopna sdělit národu naplno, že těch několik málo tisíc, bylo ve skutečnosti cca 15 tisíc lidí v ulicích Prahy. Na tomto samém kanále by zde byly online vstupy z demonstrací v našich ulicích, a ne, jako onoho šestého února, kdy ČT prakticky zastupoval se svým online přenosem pan Filip Horký na you tube  DVTV live, kterému za to patří dík.

Horký: Na Twitteru jsou zprávy až o hodinu dříve

ČT24 celý tento den mlčela, pouze se zmínila velmi stroze, že se koná střet dvou skupin. O přímém vstupu, jako to bylo např. ve dnech počínajícího 17. listopadu 1989, si můžeme pouze nechat zdát. Kdyby však omylem v ulicích ČT byla, jistě by nám vše podala tak, aby to vypadalo, že vlastně o nic nešlo. Záběry by byly jen na určité vytypované lidi neupraveného vzhledu a to z takového úhlu, kdy by i sebevětší masa lidí vypadala jako hlouček hrajících si dětí na hřišti. Ať se potom ČT a Český Rozhlas nediví, že je na ulici lidé obšťastnili nadávkami.

Tyto výjezdy by byly nesestříhané a s diskuzemi demonstratů. Dále živě a nepřerušovaně dávat různé summity a důležitá jednání a tiskovky s prezidentem. Dnes např. při jednání V4 byl přenos přerušen ve chvíli, kdy měly zaznít dotazy novinářů. To samé se nehorázně stalo, když jednal prezident Miloš Zeman s prezidentem Slovinska! Prezident předeslal, že hlavním bodem jednání byla migrace a tím si zasloužil tento podraz, kde nám již ČT24 nedokázala zprostředkovat tiskovku do samotného konce s dotazy novinářů. Jsem zvědavá, co nám o tomto jednání Zeman – Pahor, ČT večer napovídá v neprospěch názorů prezidenta Miloše Zemana..

Takže za takový kanál by si měli možnost platit koncesi ti, co by o takové poctivé vysílání z dění, měli zájem. To jediné je normální a logika.

Miloš Zeman, prezident ČR:

„Migrační krize není minulostí, ale může být hrozivou budoucností, uvedl prezident Miloš Zeman po čtvrteční dopolední návštěvě svého slovinského protějšku Boruta Pahora.

Instituce Evropské unie musí podle něj přejít od slov k činům.

„Nejdůležitějším úkolem je, aby obě země na různých fórech usilovaly o to, aby se přešlo od slov k činům, a Evropská komise a Evropská rada začaly kromě diskusí také něco konkrétního dělat,“ řekl Zeman.

Více zde k summitu EU s Británií a jejím návrhům na změnu postavení v EU a k jednání o migrační krizi.

ČT dnes vysílá hlavně archiv.

Pořady natočené v minulosti, jako silvestry s panem Menšíkem, Bakaláři apod. jsou na denním menu ČT a to dokonce v několika opakováních.

Druhý, avšak nepolitický kanál by mohl být právě ten z tohoto archivního ranku, dále vzdělávací s úsekem vysílacího času pro děti.Ovšem vysílání pro děti by nesmělo být o tom, jak nás „obohacují“ přistěhovalci, jak se to stalo na déčku ČT a raději pomlčím i o panu Donutilovi s jeho prapodivným výstupem ve prospěch tohoto samého problému, tentokrát pro dospělé!!!

Ať si každý vybere svůj kanál a ten ať si zaplatí.

Ostatně není toto normální si takto moci vybrat službu o kterou mám zájem? Ano, to jediné je normální, to ostatní je jen již nemoderní a zaostalé řešení a zaostalá konvence, že potřebujeme něco, jako veřejnoprávní televizi. Občan si bude moci vybrat a rád za takovou ČT tím pádem i zaplatí.To ostatní zařizují televize komerční. Pokud taková televize nebude mít své placené příznivce, bude muset skončit, nebo se stát komerční s reklamami, které nynější ČT má v omezeném množství také…

Vždyť přeci trh řeší v naší džungli vše, proč tedy do tohoto mustru nezapadá i řešení otázek kolem ČT?

P. S. Jedno sladké tajemství závěrem. Do příštího „Máte slovo“ je opět naší milou paní Jílkovou pozván pan Kalousek, který bude hovořit o tom, kam směřuje naše politika (No tak my to víme dávno, kam směřuje ;-)…Inu, Všeználek bude opět ve svém živlu a ještě jako vždy, uctivě poděkuje za pozvání…Dalo se to však čekat k výše řečenému. Jak jinak. Že, naše nemilovaná Česká televize…

a je to cesta televize

 

Milena Poláková

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Bez veřejnoprávní televize se zcela obejdeme.Tečka

  • Neplatím tzv. veřejnoprávní televizi, není veřejnoprávní a není již dávno potřebná v tomto slova smyslu. Neodhlásila jsem ji a nebudu platit ani kdyby mě tahali před soud. Zákon, platit jakousi službu, kterou nechci, protože s ní nejsem spokojena, je nejen neetický, ale dokonce nesouzní s tzv. kapitalismem, kdy je nám vtloukáno do hlav, že jsme pány svého života a že se máme umět postarat se. Takže, jak je možné, že nám nutí tuto nepoctivou službu zákonem?!!! Nám snad někdo něco dá zadarmo?! Proč mám dotovat, z jakého důvodu, lehkoživky z ČT, která je vlastizrádná? http://milenapolakova.blog.idnes.cz/

  • To je jednoduchý,už asi 2 týdny nemám puštěnou Telku,ani by jste nevěřili co to se mnou udělalo!Když telku tak jenom national geografic a podobné pořady,to věčný oblbování v tv.už jim může žrát jen naprostý idiot!!!Vše potřebné si najdu na netu.Takže milá Novo!Primo! a další masmédia!!!Jděte do pí.i!!!Je to asi 3 dny co jsem psal tento článek,jen bych se chtěl poopravit:né masmédia ale veřejno právní média.

  • Veřejnoprávní média jsou námi placenou propagandou proti nám. My si platíme za to, že nám někdo vnucuje, co si máme myslet, my si platíme vymývání vlastních mozků v zájmu elit. Obdobně je to s EU. Platíme, aby naše peníze byly použity proti nám. Za naše peníze se dováží armáda (zatím neozbrojená), která nás zcela ovládne. Kdy už tomu bude konec?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*