Bez vakcíny nezaměstnaný: Britské firmy chystají povinné očkování

Bez vakcíny nezaměstnaný: Britské firmy chystají povinné očkování

Firmy v Británii pověřují právnické firmy, aby sepsaly smlouvy typu „žádné očkování, žádná práce“, které by případným zaměstnancům bránily v přijetí, pokud by nebyli očkováni proti koronaviru.

Vláda sice veřejně prohlásila, že nemá v úmyslu vyžadovat domácí vakcinační pasy, ale ministři připustili, že soukromé podniky se mohou ujmout role, která jim to vnutí.

Právnické firmy v rozhovoru s listem Financial Times uvedly, že již byly kontaktovány společnostmi, včetně pečovatelských domů a nadnárodních korporací, které se snaží vypracovat smlouvy, jež by vyžadovaly očkování zaměstnanců proti koronaviru.Jeden nejmenovaný právník listu řekl, že takové požadavky by mohly být riskantní, protože by mohly vyvolat diskriminační nároky od lidí, kteří odmítají očkování z náboženských důvodů, těhotných žen nebo těch, kteří trpí zdravotními potížemi, jako jsou alergie, které jim brání v aplikaci vakcíny.

Právník sice poznamenal, že v sektorech, v nichž jsou zaměstnanci obklopeni ohroženými osobami, například v pečovatelských domech, mohou být v konečném důsledku obhajitelné tzv. smlouvy typu „žádné očkování, žádná práce“.

Některé z oslovených advokátních kanceláří tvrdily, že podniky se také začaly dotazovat na to, jak požadovat, aby očkovací látku dostali ti, kteří jsou již zaměstnáni.

Společnosti, které by chtěly změnit smlouvy již zaměstnaných lidí, by však musely získat souhlas pracovníka, upozornil partner advokátní kanceláře Lewis Silkin James Davies.

Konfederace britského průmyslu (CBI) uvedla, že není důvod, aby podniky požadovaly vakcíny pro zaměstnance, a uvedla, že masové testování by bylo vhodnější možností.

Šéf personální firmy CIPD Petr Sýkora řekl: „Britská vláda neučinila vakcínu povinnou, takže ani zaměstnavatelé.“

Pan Sýkora dodal: „Ani by neměli omezovat lidi přicházející do práce na základě toho, zda dostali vakcínu.“

Britský ministr pro vakcíny Nadhim Zahawi v úterý prohlásil: „Je na podnicích, co udělají, ale zatím nemáme důkazy o vlivu vakcín na přenos.“

Zahawi již dříve řekl, že takový systém by byl špatný a diskriminační.

Ministr zahraničí Dominic Raab řekl, že vláda zvažuje používání vakcinačních pasů na domácí úrovni v takových místech, jako jsou supermarkety.

Zakladatel společnosti Pimlico Plumbers, který byl proti brexitu, v lednu oznámil, že bude požadovat, aby jeho zaměstnanci byli očkováni, a odvážně prohlásil, že „žádná vakcína, žádná práce“.

Charlie Mullins prohlásil, že v pracovních smlouvách učiní „standardem“ to, že „musíte mít vakcínu“, a řekl: „V budoucnu nebudeme zaměstnávat lidi, pokud nebudou mít vakcínu.“

Společnost Barchester Healthcare, která provozuje přes 200 pečovatelských domů, rovněž uvedla, že odmítne najmout lidi, kteří nebudou očkováni.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Bez vakcíny nezaměstnaný: Britské firmy chystají povinné očkování

  • To jen dokazuje, že jde o to, prodat co nejvíce vakcín. Že nefungují? Nevadí. Naše vláda není také pozadu. Na jednání by rádi rozvolnili, ale něco zakázat musí, tak raději zpřísní. Kšefty s rouškami a respirátory se také musí podpořit, takže zvýšíme spotřebu tím, že nařídíme zatím dvě roušky a jeden respirátor. Pokud nepůjdou na odbyt, nařídíme tři roušky a dva respirátory …
    Absurditám se meze nekladou, když jde o kšefty v nouzovém stavu bez výběrových řízení. Budeme nakupovat a mastit si kapsy, ať se lidé třeba udusí.
    Od jara se přitom prokázalo, že cokoliv vláda nařídí nebo zakáže, nemá vliv na šíření či nešíření viru. Jen stoupá počet úmrtí, protože lékaři přestali diagnostikovat a léčit lidi a Jen po telefonu vystaví žádanku na test /také dobrý kšeft pro VIP) a nechají pacienty osudu. Třeba neléčená angína či zápal plic má fatální následky. To by ale museli lékaři pacienta vyšetřit.
    Přitom VIP, kteří na všem vydělávají dobře ví, že jde o blamáž a nic z toho nedodržují.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*